Zaloguj się lub przejdź do rejestracji
Dom Kereta jest to instalacja artystyczna znajdująca się na skrzyżowaniu ulic Chłodnej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Ma formę insertu pomiędzy dwoma budynkami reprezentującymi różne…
14 czerwca w Muzeum Podgórza MHK odbędzie się promocja książki Jan Sas-Zubrzycki – architekt, historyk i teoretyk architektury dr Jerzego Wowczaka. Słowo wstępne wygłosi…
12 czerwca 2018 roku Wielkie dni Wrocławia. Wystawa Ziem Odzyskanych w 1948 roku program konferencji 9:00 – 9:30 powitanie gości przez wiceprezydenta Wrocławia Adama Grehla, dyrektora…
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław zaprasza na kolejne spotkanie z Architektem-Twórcą, w cyklu SZTUKA w ARCHITEKTURZE. "Na styku światów" to tytuł prezentacji…
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na wykład i wystawę Wojciecha Zabłockiego, architekta, wykładowcy akademickiego, malarza, rysownika, a także szermierza i olimpijczyka,…
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczny w Bydgoszczy zaprasza na wystawę "Teraz Fordon!" organizowaną w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 26 maja 2018…
Zachęta zaprasza na pokaz filmu Le siècle de Le Corbusier, reż. Juliette Cazanave, Francja, 2015, 52 min UWAGA: POKAZ W WERSJI ORYGINALNEJ Z NAPISAMI W JĘZYKU ANGIELSKIM Czas i…
Zgodnie z Living Planet Report z 2016 r. wartość Wskaźnika Żyjącej Planety spadła od 1970 r. o 58%. Przyspieszony rozwój technologiczny i gospodarczy odbywa się często kosztem…
W ramach cyklu Detale Oświecenia Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie zapraszają na spotkanie z Przemysławem Wątrobą pod tytułem…
SARP O/Wrocław, we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej i korzystając z gościnności Muzeum Architektury we Wrocławiu, ma zaszczyt zaprosić na prezentacje prac dyplomowych…
Architektura jako sfera zbiorowej wiedzy o przyrodzie i sposób doświadczania skali planety – to myśl leżąca u podstaw projektu „Amplifikacja natury”. Wystawa według pomysłu grupy…
To jest książka o tkance miasta. Sadk-Khan z pasją opisuje jego arterie: ulice pulsujące życiem, które wyzwalają w ludziach energię, sprzyjają innowacjom, i te, które nie zdają egzaminu.…
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wystawę prac i uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Krakowskiej Nagrody SARP za Najlepszy Dyplom Roku. Spośród…
Ogrody i przestrzenie publiczne wielkich wystaw światowych i ich rola w „upięknieniu” miast – wykład Izabeli Sykty 28.05.2018 (poniedziałek), godz. 17.00 wykład w ramach cyklu…
Od 15 maja Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza na wystawę Architektura i pejzaż Florencji. Ekspozycja potrwa do 1 czerwca. Wystawa Architektura i pejzaż Florencji prezentuje…
Z inicjatywy Ewy P. Porębskiej redaktor naczelnej miesięcznika „Architektura-murator”w dniach 14-15 maja 2018 roku w pawilonie Miesa van der Rohe w Barcelonie odbędzie się konferencja…
W dniach 18-19 maja odbędą czwarte ogólnopolskie konfrontacje Młodzi do Łodzi. Celem projektu jest integracja środowiska oraz spojrzenie na problemy młodych architektów. Spotkanie odbędzie…
Zapoznaj się z ofertą naszej księgarni https://sklep.architekci.pl ZAPRASZAMY DO POBRANIA CAŁEJ OFERTY KSIĄŻEK POLSKICH UMOŻLIWIA SZYBKIE PRZEGLĄDANIE…
05.05. sobota godz. 11.00 NIE TAKI SOCREALIZM STRASZNY, JAK GO MALUJĄ Spacer biletowany – bilet 7 zł Spotkanie - Przy wejściu do hotel MDM, Plac…
Realizacje jednego z najbardziej dyskutowanych tandemów architektonicznych powojennej Polski, Oskara (1922–2005) i Zofii (1924–2013) Hansenów, na dwa tygodnie staną…
Ponad 20 wykładów i warsztatów, w których udział weźmie 38 gości z Polski i zagranicy. W dniach 9-10 maja w Szwedzka.com (ul. Szwedzka 2/4, hala nr. 8)odbędzie się konferencja…
Tegoroczny turniej odbywać się będzie pod hasłem „P O M A G r A M Y”. Po raz pierwszy intencją turnieju WOFA, oprócz spędzania wspólnie pięknego majowego weekendu,…
Niniejsza publikacji stanowi zbiór wybranych artykułów przygotowanych przez ekspertów o ogromnym dorobku naukowym, cieszących się uznaniem na rynku wydawnictw specjalistycznych. Poradnik…
SARP Wrocław rozpoczyna cykl prezentacji pt. SZTUKA W ARCHITEKTURZE. Jako pierwszego gościa-prelegenta zapraszono sarpowskiego kolegę Tomasza Urbanowicza, architekta i artystę, twórcę…
Zapraszamy na wykład organizowany przez Dziekana Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej oraz SARP o/ Kielce w cyklu “Mistrzowie Architektury Polskiej” w dniu…
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na spotkanie ze sztuką jednego z najważniejszych polskich artystów współczesnych. Wystawa ukaże ewolucję twórczości Leona Tarasewicza od ukończenia…
Polecamy fantastyczny poradnik Ogród przy domu. Od projektu do realizacji Sześć kroków do twojego wymarzonego ogrodu: - kształtowanie terenu, murki oporowe, schody - ścieżki i miejsca…
Zapraszamy na wyjątkowy warsztat coachingowy, który odbędzie się w dniu 10.05.2018 w Sali Lustrzanej OW SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie w godz. 17.00-21.00. Warsztat…
Archiwum nowych miast. Tychy i Nowa Huta.Zdjęcia Zygmunta Kubskiego, Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala Wystawę można będzie oglądać w dniach 14 IV 2018-30 VI 2018 w…
W imieniu Zarządu SARP Katowice zapraszam serdecznie na kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury : Wiosenna sesja Mistrzów Architektury stoi pod znakiem norweskich sal koncertowych.…
Profesor Bohdan Cherkes zaprezentuje miasta i projekty urbanistyczne, które najmocniej odsłaniają wyjątkową estetykę urbanistyki radzieckiej. Wykład prof. Bohdana Cherkesa 24.04.2018, godz.…
Znamy piątkę finałowych obiektów Nagrody Architektonicznej POLITYKI za rok 2017. FINALIŚCI 7. edycji: Biurowiec Bałtyk w Poznaniu, projekt: MVRDV, ze strony polskiej: Natkaniec…
Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy serdecznie zaprasza na wystawę poświęconą laureatom nagrody Miesa van der Rohe. Wystawę w Pawilonie wystawowym SARP…
Zapraszamy na wystawę „Najciekawsze dyplomy inżynierskie i magisterskie obronione w 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej” Wystawa dostępna jest…
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki informuje o prowadzonym naborze do udziału w szkole letniej Urban Summer School: Open form, która odbędzie się w Lublinie, Warszawie…
KRÓTKI KURS NAJNOWSZEJ HISTORII POLSKIEJ URBANIZACJI DLA REPTILIAN zapraszamy na warszawską premierę książki Łukasza Drozdy Dwa tysiące. Instrukcja obsługi polskiej urbanizacji XXI wieku. Premierze…
Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej zaprasza na wykład pt. DYNAMIC CITIES, który wygłosi arch.…
W PIĄTEK O PIĄTEK. OPROWADZANIE TEMATYCZNE. ZBUDOWAĆ LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ: ARCHITEKTURA W SŁUŻBIE PROJEKTÓW MODERNIZACYJNYCH 13.04.2018 godzina 17. Jednym z synonimów nowoczesności –…
SARP Warszawa zaprasza na warsztaty prowadzone przez wiceprezesa Klubu Japońskiego w Polsce, japońskiego architekta prof. dr arch. Tsutomu Nozaki "Pawilon herbaciany. Korzenie minimalizmu w…
Sekcja Młodych przy SARP Warszawa zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w środę 25.04.2018 o godzinie 18.45 w Sali Lustrzanej OW SARP ul.Foksal 2. Tematem naszego spotkania będzie twórczość…
Wielkie dni Wrocławia. Wystawa Ziem Odzyskanych w 1948 roku 12.04 – 10.06.2018 wernisaż 12 kwietnia 2018 r. o godzinie 17.00 Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5, www.ma.wroc.pl Wrocław,…
Galeria Sztuki Wozownia zaprasza na: „Bohdan Pniewski: architekt narodu” – wykład Grzegorza Piątka wykład w ramach cyklu „Architektura w Wozowni” / autorka projektu:…
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na: Ciągłe spadanie rekonstrukcja akcji artystycznej w piątek 6 kwietnia 2018 r. o godzinie 19.00, Muzeum Architektury we Wrocławiu, Sala Romańska,…
SARP Warszawa zaprasza na wystawę prac studentów profesora Tsutomu Nozaki, japońskiego architekta i nauczyciela akademickiego. Wystawę można oglądać do piątku 30 kwietnia…
Elektroniczny wniosek umożliwiający wznowienie obowiązkowej polisy OC na rok ubezpieczeniowy 2018/2019 został udostępniony w systemie IARP. Nieprzekraczalnym terminem składania wniosków jest 14…
W dniach 10.04 do 13.04 2018 na Politechnice Wrocławskiej będzie gościł prof. Ruy Marcelo de Oliveira Pauletti, wybitny brazylijski naukowiec z Uniwersytetu São Paulo. W programie między innymi…
W marcu w naszej księgarni www.arcitekci.pl spory ruch . Polecamy nasze książki!
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Towarzyskie Urbanistów Pogawędki”, które odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia,…
Książka Łukasza Drozdy to przewodnik po polskim nieładzie przestrzennym. Pomaga zrozumieć takie zjawiska jak fenomen grodzonych osiedli, pasteloza czy specustawa mieszkaniowa, określana…
Chcesz zrobić prezent a nie wiesz jaką ksiażkę wybrać? Architekci czy studenci kupują często literaturę "pod" szczególny projekt, pracę lub egzamin. Łatwo więc nie trafić w gust i…
Krzysztof Ingarden odznaczony przez Rząd Japonii Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą . Z satysfakcją informuję, że profesor Krzysztof Ingarden, Dziekan Wydziału Architektury i Sztuk…
Jakie cele przyświecały pomysłodawcom i autorom koncepcji powiększenia Lwowa i przekształcenia go w swoistą metropolię po I wojnie światowej? Czy istniała taka potrzeba czy był to tylko hołd wobec urbanistycznej…
Creative Mikser #17 to kolejne z cyklu spotkań branży kreatywnej, organizowanych przez Miasto Stołeczne Warszawa i British Council od 2011 roku. Wydarzenie powstało we współpracy z partnerami: Element…
Szukasz architekta do pracowni lub do konkretnego projektu? Nadaj ogłoszenie na Największej Giełdzie Pracy dla architektów w Polsce http://www.architekci.pl/pl/praca?typ=dam Przykładowe…
czwartek 15 marca 2018 r., godzina 17.00, wstęp wolny! Karta Ateńska, dokument opublikowany w roku 1943 jako podsumowanie kongresu CIAM w roku 1933, stał się po zakończeniu II wojny światowej…
Zapraszamy do Muzeum Architektury we Wrocławiu na wykład Tadeusza Bystrzaka poświęcony życiu i twórczości Teodora Talowskiego - jednego z najważniejszych polskich architektów przełomu…
"Atlas Dachów" jest 450-stronicową pozycją o charakterze encyklopedyczno-poradnikowym w całości poświęconą dachom spadzistym z powodzeniem od lat wydawaną i wznawianą w większości krajów…
Zachwycajace zdjęcia Śląska i Ślązaków. Radosław Kaźmierczak w mistrzowski sposób utrwala ulotne momenty i poprzez fotografie opowiada o współczesnym świecie. Do…
Został nim Balkrishna Doshi z Indii. Więcej https://www.pritzkerprize.com
W imieniu Zarządu SARP o/Katowice zaproszamy na najbliższy wykład z cyklu Mistrzowie Architektury, który wygłosi Jette Hopp, z cenionej na całym świecie pracowni Snøhetta. Poniżej…
"Akupunktura miasta” to wystawa prezentująca projekty ulepszające przestrzeń publiczną za pomocą niewielkich obiektów i niewielkich interwencji projektowych – czasami…
03.03. sobota godzina 11.00 ŚLADAMI PRUSA spacer biletowany – bilet 7 zł Spotkanie - Przy ul. Wilczej 12 TERESA DĄBROWSKA 04.03. niedziela godzina 11.00 ŚWIAT NIE TYLKO DINOZAURÓW…
Organizatorzy zapraszają na kolejny spacer w ramach cyklu ZBUDOWANE, który odbędzie się 10 marca 2018 (sobota) o godzinie 12.00. Mieszkańcy Poznania będą mogli bliżej poznać…
Stowarzyszenie Architektów Węgierskich i jego magazyn „Hungarian Architecture Magazine” ogłosiły w czerwcu 2017 roku nagrodę „Architectural Photography Award 2017” we współpracy…
Wystawa prac dwóch miejskich fotografów - Aleksandra Małachowskiego i Jorge Alvy - to najnowsza propozycja warszawskiego Pawilonu Sztuki ERGO Hestii. Młodzi artyści zaprezentują wspólny…
BUDMA 2018 w liczbach: · blisko 1000 wystawców (blok targów BUDMA, KOMINKI, INTERMASZ, INFRATEC) · ponad 150 zgłoszonych…
PRP to międzynarodowe biuro projektowe z siedzibą w Londynie, działające w obszarze szeroko pojętej architektury. Długa historia biura, obfitująca w ciekawe i ambitne projekty sprawiła, że wraz z zespołem…
Już dostępne! Stan prawny: 1 stycznia 2018 r. przepisy z komentarzem opisowo-graficznym (ok. 200 rysunków) Poradnik ten jest jedyną tego typu publikacją na rynku wydawnictw specjalistycznych…
Celem Nagrody O jest uhonorowanie wyróżniających się twórców w obszarze polskiej kultury, pracujących zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Nagrodę mogą otrzymać działający…
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - dwudniową wycieczkę po Warszawie śladami Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy! „Topografia modernizmu: Lachert i…
Organizatorzy: Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Fundacja Rozwoju Politechniki Lubelskiej zapraszają na wystawę startARCHITEKCI’17. Miejsce:…
Przedstawiamy uzupełniony plan spotkań Klubu Architektów Woluta na luty 2018 14.02. 2018 Cykl Malarze Polscy część XXV – January Suchodolski, Marcin Zaleski przedstawi arch.…
12 lutego 2018 roku Polski Portal Kultury ogłosił listę nominowanych do Nagrody O 2018, która przyznawana jest przez w siedmiu kategoriach: sztuki wizualne i fotografia, literatura, teatr,…
„Życie w sztuce" – otwarte spotkania dyskusyjne w Rondzie Sztuki z udziałem Irmy Koziny i gości specjalnych. Wstęp wolny. Architektura / 23.02.2018 / 17.00 Żyjemy w architekturze…
Modernizm cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wciąż jednak kojarzony jest prawie wyłącznie z minimalistyczną stylistyką, gładkimi, białymi elewacjami i odejściem od historyzmu. Podczas „Modernistycznych…
ITB jest instytutem badawczym, który prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie budownictwa i dziedzinach pokrewnych, ukierunkowane na ich wdrożenie i zastosowanie w praktyce. Od ponad…