Start aktualności wernisaż wystawy plenerowej “Wokół Słowaka” w…
POWRÓT

wernisaż wystawy plenerowej “Wokół Słowaka” w Krakowie

16.12.2017

Galeria Architektury GAGA zaprosza na wernisaż wystawy plenerowej “Wokół Słowaka” który odbędzie się 19 grudnia 2017 roku o godzinie 12:00 na Krakowskich Plantach przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Na pytanie, jak tchnąć nieco życia w przestrzeń wokół Teatru im. Juliusza Słowackiego spróbowali odpowiedzieć studenci wydziałów architektury dwóch uczelni: Politechniki Krakowskiej i Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego. Warsztaty zrealizowane pod opieką krakowskich architektów – Krzysztofa Ingardena i Piotra Gajewskiego – oraz pracowników obu szkół wyższych pozwoliły wskazać na najważniejsze problemy „wokół Słowaka” i zaproponować ich rozwiązania: czasami niekonwencjonalne, czasami abstrakcyjne, ale za każdym razem inspirujące i ciekawe.

O tym, jaką formułę na funkcjonowanie tej przestrzeni odkryli młodzi adepci architektury i jakie nowe możliwości wskazali, będzie można przekonać się podczas miesięcznej wystawy prac „Wokół Słowaka”, której otwarcie nastąpi już 19 grudnia o godz. 12 na Plantach tuż obok Teatru im. Juliusza Słowackiego. Która z propozycji będzie najbardziej odpowiednia dla tego miejsca? Czy studenckie pomysły zapoczątkują szerszą debatę i doprowadzą do zmian wokół jednego z najładniejszych krakowskich budynków?

Zapraszamy na wystawę i do dyskusji.


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved