Start aktualności Sąsiedztwo i budownictwo wielorodzinne na…
POWRÓT

Sąsiedztwo i budownictwo wielorodzinne na MIASTOmovie

01.12.2017

Podczas MIASTOmovie film stanowi punkt wyjścia do refleksji nad współczesnym miastem. Zapraszamy mieszkańców Wrocławia do aktywnego udziału w rozmowie na temat otaczającej ich przestrzeni. Działania w 2017 r. dedykowane są szeroko rozumianemu tematowi ‘sąsiedztwa’. Poczynając od podstawowego wymiaru sąsiedzkiego – między mieszkańcami jednego bloku, przez możliwości budowy społeczności lokalnej w obrębie jednego osiedla, po refleksję nad wspólnotą w ramach całego organizmu miejskiego. 

Podczas grudniowej serii wydarzeń Organizatorzy skupiają się na tym, czego nie udało nam się podjąć w październikowej edycji imprezy – zajmiemy się refleksją nad życiem w budownictwie wielorodzinnym we Wrocławiu, od miasto-ogrodów, przez osiedla społeczne, bloki z wielkiej płyty, po kooperatywy na Nowych Żernikach i świeży trend „colivingu”. 

Po analizie tożsamości miasta, głównie na przykładzie Wrocławia w 2016 r., motywem przewodnim MIASTOmovie #5 zostało “Sąsiedztwo”. Dziś hasła “społeczności lokalnej”, “budowania relacji dobrosąsiedzkich” czy “sąsiedzkiego sieciowania” nadają ton dyskusji o współczesnym, dobrym mieście. W związku z wyraźnym renesansem koncepcji życia w małej wspólnocie przyjrzymy się różnym wymiarom i aspektom sąsiedztwa: od relacji w obrębie jednego bloku czy kamienicy, przez wspólnotę lub spółdzielnię mieszkaniową bądź to samo osiedle, po współtworzenie jednego organizmu miejskiego. Od harmonii społecznej, opartej na osobistej znajomości i bezpośrednich kontaktach, po opresję małej społeczności, w której człowiek myli się tylko raz.

Cały program http://miastomovie.pl/suplement/


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved