Zaloguj się lub przejdź do rejestracji
Zapraszamy w wakacje do ZODIAKA Warszawskiego Pawilonu Architektury na cykl wydarzeń edukacyjnych – wykładów i warsztatów. W ramach cyklu Gwiazdozbiory Pasażu…
SPAW to przegląd zrealizowanej w latach 2015-2019 architektury, która powstała w województwie śląskim oraz poza granicami regionu, ale została zaprojektowana przez śląskich architektów.…
Już na samym początku pracy nad każdym projektem staramy się znaleźć coś charakterystycznego w danej lokalizacji, jakąś wyjątkową cechę, która odróżnia to miejsce od innych. Czasem znajdujemy…
Przepisy z komentarzem opisowo-graficznym (ok. 200 rysunków, w tym 35 nowych), stan prawny: 1 stycznia 2019 r. Planowany termin wydania: 22 LIPCA 2019 r. przepisy z komentarzem…
W Warszawie jest 67 przestrzeni określonych administracyjnie jako place lub rynki. W większości są one zagospodarowane i pełnią wyznaczone funkcje komunikacyjne. Czy to znaczy, że ich potencjał jest w…
Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich w dniu 26 czerwca organizuje spotkanie integracyjne dla młodych sympatyków, a w szczególności studentów wydziałów…
Przez sto lat dla milionów aut powstały miliony kilometrów dróg, a przy nich wyrosły nowe budynki: stacje benzynowe i serwisowe, garaże, motele, restauracje, osiedla mieszkaniowe i…
Światowy Dzień Architektury Ustroń, ul. Zielona 1 Dom Pracy Twórczej Architekta 1 lipca Stowarzyszenie Architektów Polskich zaprasza do uczestniczenia w obchodach Światowego Dnia…
SZUKASZ PRACOWNIKA/STAŻYSTY Nadaj ogłoszenie na największej giełdzie pracy dla architektów, projektantów, grafików http://www.architekci.pl/pl/praca?typ=dam SZUKASZ…
Nieodmiennie w pierwszej trójce: Politechnika Warszawska, i Akademia Górniczo-Hutnicza im. Staszica w Krakowie, Politechnika Wrocławska Szczegóły na załączonym…
W roku 2019 Światowy Dzień Architektury przypada na 1 lipca (poniedziałek) Architekci w dużej mierze kreują przestrzeń w jakiej żyjemy. Święto ustanowione przez Międzynarodową…
Miasto Kraków oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zapraszają do udziału w Międzynarodowym Biennale Architektury w Krakowie, którego najbliższa edycja (MBA…
Fundacja Integracja zaprasza na jedyną w kraju konferencję w całości poświęconą tematowi projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej dla osób o ograniczonej możliwości poruszania…
01.06.sobota godzina 09.45 PARK ZDROJOWY, TĘŻNIE - MUZEUM „VILLA LA FLEUR”W KONSTANCINIE Spacer biletowany – bilet 7 zł dla posiadaczy Karty Warszawiaka i Karty Młodego…
11.06.2019 (wtorek), godz. 18.00 Galeria Sztuki Wozownia, ul. Ducha św. 6 wstęp wolny Tematem wykładu będzie modernizacja miast kresowych w czasach II Rzeczypospolitej i wizualizacja tego procesu…
Zapraszamy na czwartkowe Seminaria EUROREG! W tym semestrze dużo uwagi poświęcimy zmianom klimatycznym – czy skutecznie im przeciwdziałamy w Polsce? Czy zasoby naturalne w Europie Wschodniej to…
28 maja w Centrum Praskim KONESER w Warszawie po raz ósmy wręczona została Nagroda Architektoniczna POLITYKI. Grand Prix Nagrody otrzymali autorzy projektu Hali KS Cracovia 1906…
Zapraszamy do Muzeum Architektury we Wrocławiu na wykład pt. SYCYLIA - AFORYZMY I DUALIZMY W ARCHITEKTURZE 28.05.2019 o g. 18.00 spotkanie z włoską pracownią Studio Gum, laureatami nagrody…
Album pod redakcją Jacka Mrowczyka to pierwsza tak obszerna publikacja o polskim projektowaniu graficznym XX wieku. Książka została wydana w języku angielskim, by zaprezentować na…
Film w reżyserii Grażyny Stankiewicz opowiadający historię jednej z największych realizacji urbanistyczno-architektonicznych II RP, ustępującej pod względem inwestycyjnym i logistycznym…
W ramach obchodzonego w 2019 roku jubileuszu 25-lecia „Architektury-murator” redakcja zaplanowała wiele wydarzeń. Wspólnie ze studentami kierunków projektowych w trzech polskich…
Instytut Architektury i Goethe-Institut Krakau zapraszają na kolejną odsłonę cyklu Elementy architektury. W tym roku rozmawiamy o stuleciu Bauhausu. przed nami cztery wydarzenia: 27 maja: Bauhaus…
“Deadlajny”, “ASAPY” i “fakapy” to pojęcia, które występują obecnie w słowniku architekta prawdopodobnie częściej niż “belka”, “strop…
18 maja 2019 roku (sobota), o godz. 11.00 zapraszamy na spacer OW SARP po budynku mieszkaniowym, wielorodzinnym „Port II”, autorstwa APA Wojciechowski, zlokalizowanym przy ul. Okrzei 6 i 8.…
11.05. sobota godzina 13.00 ILUSTRATORZY I MALARZE XIX I XX Wieku NA STARYCH POWĄZKACH Spacer biletowany – bilet 7 zł dla posiadaczy Karty Warszawiaka i Karty Młodego…
Zapraszamy na VI edycję turnieju tenisowego dla architektów Wroclaw Open for Architects WOFA organizowanych w dniach 10-11 maja na kortach Stadionu Olimpijskiego al. I. Paderewskiego 35 we…
Zapraszamy na kolejne spotkanie rozpoczynające cykl wykładów poświęconych architekturze tworzonej z myślą o naturze. Naszym gościem będzie architekt Jacek Krych. Miejsce: Artpunkt, Opole, ul.…
Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Od 19 do 29 lipca w Poznaniu…
Warunki techniczne budynków i procedury budowlane. Poradnik dla praktyków Stan prawny: 1 marca 2019 r., można zamówić tutaj Poradnik dla praktyków, w którym…
Polecamy książkę " Architektura ogólnodostępnych przestrzeni współczesnych hoteli". W książce zostały zaprezentowane badania nad architekturą ogólnodostępnych…
21.05.2019 (wtorek), godz. 18.00 Galeria Sztuki Wozownia. ul. Ducha św. 6 wstęp wolny Prof. Marta Leśniakowska z Instytutu Sztuki PAN jest w Polsce pionierką badań nad historią kobiet-architektek,…
Pod hasłem ARCHITEKTURY JUTRA rozmawiamy o jakości architektury w Polsce, zadajemy pytania jak projektuje się architekturę na światowym poziomie? Co jest przyszłością? Jaką drogę trzeba przebyć, żeby osiągnąć…
Księgarnia www.sklep.architekci.pl to największa i najlepsza w Polsce księgarnia dla architektów, studentów, inwestorów: - największa oferta wydawnicza …
Podczas festiwalu Concéntrico w Hiszpanii dzięki współpracy z Instituto Polaco de Cultura prezentowane będą budzące ogromne zainteresowanie za granicą przykłady architektury…
Zapraszamy na kolejny wykład w ramach programu towarzyszącego wystawie Czas przełomu poświęcony środkowoeuropejskim fantazjom na temat miasta przyszłości, który wygłosi dr hab. Agnieszka…
„Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" – wykład dr. Michała Dudy Będzie to druga prelekcja w ramach cyklu „Architektoniczna Triada” – trzech wykładów…
WYSTAWY: do 05.05.2019 / Maciej Andrzejczak & Dawid Marszewski: „Półśrodki” kuratorka: Marta Smolińska Świat sztuki bywa przewrotny. Paradoksalnie…
Muzeum Architektury we Wrocławiu posiada w swoich zbiorach ponad 160 tysięcy prac, które stara się sukcesywnie prezentować. Przyszedł czas na kolejną odsłonę –…
Jeszcze kilka lat temu zazielenianie powierzchni dachu było dla przeciętnego Polaka przedsięwzięciem nieosiągalnym i abstrakcyjnym. Powodem tego była niewiedza inwestorów i projektantów,…