Start aktualności Mieszkamy na wodzie. Wystawa studentów Wydziału Architektury…
POWRÓT

Mieszkamy na wodzie. Wystawa studentów Wydziału Architektury PWr

21.01.2019

W nowym roku zapraszamy do galerii Dizajn BWA Wrocław na wystawę studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy zastanawiali się, jak można mieszkać na wodzie. 

W ramach zajęć z elementów projektowania studenci pierwszego semestru na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej przygotowali projekty mieszkania na wodzie dla dwóch dorosłych osób żyjących z dzieckiem lub zwierzęciem wodnym albo lądowy. Podczas zajęć – opowiadają kuratorzy wystawy – staraliśmy się rozmawiać o kwestiach elementarnych, dotyczących materiałów i techniki budowania, roli warunków naturalnych i otoczenia w projektowanej przestrzeni, a także jej potencjału użytkowego. Naszym celem było poszukiwanie sposobów zamieszkania na wodzie, nie zaś przyjmowanie gotowych schematów użytkowych i dostosowywanie ich do tej sytuacji. Zależało nam, aby było to projektowanie na przykład miejsca pracy, a nie biurka, przestrzeni mieszkalnej, a nie domu. Studenci mieli za zadanie przede wszystkim umotywować swoje decyzje argumentami związanymi z użytkowaniem przestrzeni z uwzględnieniem wartości lokalizacji na wodzie. Wynik zadania projektowego był dla wszystkich niewiadomą. 

Tą wystawą rozpoczynamy serię wystaw i wydarzeń towarzyszących w galerii Dizajn BWA Wrocław związanych z tematem wody. W kręgu naszych zainteresowań pozostają niezmiennie zagadnienia związane ze zmianą klimatu. Będziemy wskazywać na odpowiedzialne i zrównoważone wykorzystanie wody, tego najcenniejszego zasobu Ziemi – przybliża program kuratorka galerii Dizajn Katarzyna Roj. Poza politykami miejskimi oraz znaczeniem wody dla współczesnych dyscyplin projektowych przyjrzymy się praktykom społecznym, które podkreślają jej symboliczną wartość. O tym będzie można dowiedzieć się w maju w ramach instalacji Żyjnia, która jest przygotowywana razem z pracownią Buck.Studio. Inspiracją dla tego działania, będącego częścią wystawy prezentującej twórczość projektantów, są dolnośląskie pałace zdrojowe oraz ich rola w życiu społecznym. 

projektanci: studenci pierwszego roku Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej 
kuratorzy: zespół Katedry Architektury Użyteczności Publicznej i Podstaw Projektowania Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej 
partnerzy: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej 
wystawa czynna: 01.02–02.03.2019 

oprowadzanie kuratorskie: sobota, 9 lutego 2019, godz. 14.00 
finisaż: piątek, 01.03.2019 godz. 19.00


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved