Start aktualności Debata “Pamięć miasta. Stolica w obiektywach…
POWRÓT

Debata “Pamięć miasta. Stolica w obiektywach warszawiaków”

10.12.2018

Za jakimi budynkami i przestrzeniami miejskimi, które zniknęły z krajobrazu stolicy, tęsknią warszawiacy? Czy ich utrwalenie na fotografiach rekompensuje w jakimś stopniu tę stratę? Te pytania będą punktem wyjścia do debaty “Pamięć miasta. Stolica w obiektywach warszawiaków” organizowanej 12 grudnia o godz. 18.00 przez Stowarzyszenie Masław i Tu było, tu stało w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W ciągu ostatnich dekad w Warszawie zaszły ogromne zmiany. Miasto odbudowane z ruin po drugiej wojnie światowej doznało kolejnych radykalnych przeobrażeń przestrzeni i architektury po 1989 roku.

W debacie moderowanej przez Patrycję Jastrzębską udział wezmą:

  • Anna Cymer – historyczka sztuki, krytyczka architektury i dziennikarka, autorka wydanej w 2018 roku książki "Architektura w Polsce 1945-1989"

  • Małgorzata Kuciewicz – architektka, współzałożycielka i członkini grupy projektowej "Centrala"

  • Martyna Obarska – antropolożka miasta, badaczka i dziennikarka, zastępczyni redaktor naczelnej "Magazynu Miasta", autorka i redaktorka książek o tematyce miejskiej

Debata rozpocznie się o godzinie 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie. Debata jest otwarta dla publiczności, wstęp wolny. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku: https://fb.com/events/555576448237011 oraz na stronie www.tubylotustalo.pl.


 

O Społecznym Archiwum Warszawy

Społeczne Archiwum Warszawy (SAW) to kolekcja zdjęć i nagrań wspomnień z Warszawą i jej architekturą w roli głównej. Zbieramy fotografie z prywatnych albumów mieszkańców i miłośników Warszawy od 2016 r. Dotąd zgromadziliśmy i opracowaliśmy ponad 800 zdjęć pokazujących, jak zmieniała się Warszawa od lat 30. XX w. do początku XXI w. Zbiory dostępne są na stronie internetowej http://tubylotustalo.pl/spoleczne-archiwum.

 

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawa. Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z partnerów Społecznego Archiwum Warszawy.

 

 


Autor:

Filip Makowiecki
tubylotustalo.pr@gmail.com


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved