Start aktualności EAMES: ARCHITEKT I MALARKA | ARTBIOGRAFIE
POWRÓT

EAMES: ARCHITEKT I MALARKA | ARTBIOGRAFIE

18.11.2018
 Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk zaprasza na film " Eames: architekt i malarka"
21 listopada 2018, 18:00
21 listopada 2018, 20:00

Eames: architekt i malarka / Eames: The Architect & The Painter
reżyseria: Bill Jersey i Jason Cohn
2011, USA, 84 minuty

 

W ramach cyklu artBiografie zapraszamy na film Eames: architekt i malarka. Film opowiada o małżeństwie Charlesa i Ray Eamesów – jednych z najważniejszych i najsłynniejszych projektantów mebli XX wieku. Spotkanie już 21 listopada o 18.00, wstęp wolny. Wykład poprzedzający projekcję poprowadzi Krystyna Łuczak-Surówka.

Dokument przedstawi nie tylko ich życie prywatne, ale i najważniejsze osiągnięcia na tle rozwoju modernizmu oraz początków ery komputerowej. Charles i Ray Eamesowie to ikona amerykańskiego designu. Ona malarka, on architekt, przez ponad cztery dekady byli jednymi z najważniejszych projektantów w Stanach Zjednoczonych.

W pierwszym filmie dedykowanym Eamesom zaprezentowane są nie tylko ich najważniejsze osiągnięcia, ale też liczne zainteresowania. Autorzy najbardziej znani ze swoich charakterystycznych mebli ze sklejki i tworzyw sztucznych, byli wszechstronnymi artystami. Interesowała ich fotografia, filmy, architektura wnętrz, grafika, a nawet projektowanie zabawek.

Twórcy filmu dokumentalnego „Eames: architekt i malarka” opowiadają historię założycieli słynnego „Eames Office”, które przez 40 lat było miejscem, gdzie przecinały się doświadczenia architektów, designerów, malarzy, rzeźbiarzy, technologów. Ich firma dzięki koncentracji na interdyscyplinarności i tkwiącym w niej potencjale przełamywała bariery myślenia o projektowaniu i stała się w tamtych czasach jednym z najbardziej kreatywnych miejsc Ameryki. 

 Zobacz wydarzenie na FB 


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved