Zaloguj się lub przejdź do rejestracji
200 tytułów polskich i zagranicznych w niskich cenach: cała wyprzedaż tutaj
Album pod redakcją Jacka Mrowczyka to pierwsza tak obszerna publikacja o polskim projektowaniu graficznym XX wieku. Książka została wydana w języku angielskim, by zaprezentować na…
Film w reżyserii Grażyny Stankiewicz opowiadający historię jednej z największych realizacji urbanistyczno-architektonicznych II RP, ustępującej pod względem inwestycyjnym i logistycznym…
W ramach obchodzonego w 2019 roku jubileuszu 25-lecia „Architektury-murator” redakcja zaplanowała wiele wydarzeń. Wspólnie ze studentami kierunków projektowych w trzech polskich…
Instytut Architektury i Goethe-Institut Krakau zapraszają na kolejną odsłonę cyklu Elementy architektury. W tym roku rozmawiamy o stuleciu Bauhausu. przed nami cztery wydarzenia: 27 maja: Bauhaus…
“Deadlajny”, “ASAPY” i “fakapy” to pojęcia, które występują obecnie w słowniku architekta prawdopodobnie częściej niż “belka”, “strop…
18 maja 2019 roku (sobota), o godz. 11.00 zapraszamy na spacer OW SARP po budynku mieszkaniowym, wielorodzinnym „Port II”, autorstwa APA Wojciechowski, zlokalizowanym przy ul. Okrzei 6 i 8.…
11.05. sobota godzina 13.00 ILUSTRATORZY I MALARZE XIX I XX Wieku NA STARYCH POWĄZKACH Spacer biletowany – bilet 7 zł dla posiadaczy Karty Warszawiaka i Karty Młodego…
Zapraszamy na VI edycję turnieju tenisowego dla architektów Wroclaw Open for Architects WOFA organizowanych w dniach 10-11 maja na kortach Stadionu Olimpijskiego al. I. Paderewskiego 35 we…
Zapraszamy na kolejne spotkanie rozpoczynające cykl wykładów poświęconych architekturze tworzonej z myślą o naturze. Naszym gościem będzie architekt Jacek Krych. Miejsce: Artpunkt, Opole, ul.…
Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Od 19 do 29 lipca w Poznaniu…
Warunki techniczne budynków i procedury budowlane. Poradnik dla praktyków Stan prawny: 1 marca 2019 r., można zamówić tutaj Poradnik dla praktyków, w którym…
Polecamy książkę " Architektura ogólnodostępnych przestrzeni współczesnych hoteli". W książce zostały zaprezentowane badania nad architekturą ogólnodostępnych…
21.05.2019 (wtorek), godz. 18.00 Galeria Sztuki Wozownia. ul. Ducha św. 6 wstęp wolny Prof. Marta Leśniakowska z Instytutu Sztuki PAN jest w Polsce pionierką badań nad historią kobiet-architektek,…
Pod hasłem ARCHITEKTURY JUTRA rozmawiamy o jakości architektury w Polsce, zadajemy pytania jak projektuje się architekturę na światowym poziomie? Co jest przyszłością? Jaką drogę trzeba przebyć, żeby osiągnąć…
Księgarnia www.sklep.architekci.pl to największa i najlepsza w Polsce księgarnia dla architektów, studentów, inwestorów: - największa oferta wydawnicza …
Podczas festiwalu Concéntrico w Hiszpanii dzięki współpracy z Instituto Polaco de Cultura prezentowane będą budzące ogromne zainteresowanie za granicą przykłady architektury…
Zapraszamy na kolejny wykład w ramach programu towarzyszącego wystawie Czas przełomu poświęcony środkowoeuropejskim fantazjom na temat miasta przyszłości, który wygłosi dr hab. Agnieszka…
„Patchwork. Architektura Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak" – wykład dr. Michała Dudy Będzie to druga prelekcja w ramach cyklu „Architektoniczna Triada” – trzech wykładów…
WYSTAWY: do 05.05.2019 / Maciej Andrzejczak & Dawid Marszewski: „Półśrodki” kuratorka: Marta Smolińska Świat sztuki bywa przewrotny. Paradoksalnie…
Muzeum Architektury we Wrocławiu posiada w swoich zbiorach ponad 160 tysięcy prac, które stara się sukcesywnie prezentować. Przyszedł czas na kolejną odsłonę –…
Jeszcze kilka lat temu zazielenianie powierzchni dachu było dla przeciętnego Polaka przedsięwzięciem nieosiągalnym i abstrakcyjnym. Powodem tego była niewiedza inwestorów i projektantów,…
Warszawski Pawilon Architektury Zodiak zaprasza w kwietniu na wydarzenia: 12.04.2019 18.00 Ruropan - Szukanie pomysłów na miasto przyszłości 13.04.2019 12.00 - 14.00 Co…
Oddział Warszawski SARP, Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP oraz Stowarzyszenie Akademickie WA PW zapraszają na imprezę organizowaną przez architektów dla WSZYSTKICH…
Program edukacyjny – „Być jak architekt” pozwoli dzieciom i młodzieży poznać, na czym polega codzienna praca architekta. To w pracowniach architektonicznych…
W terminie 7-9.06.2019 w Poznaniu odbędzie się największe wydarzenie tenisowe dla architektów, czyli Tennis Archi Cup - XXIX edycja Mistrzostw Polski Architektów w Tenisie, Turniej Pierwszego…
06.04. sobota godzina 10.45 CMENTARZ W LASKACH Spacer biletowany – bilet 7 zł dla posiadaczy Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka, dla pozostałych 8zł Pętla autobusowa Metro Młociny,…
Zapraszamy do śledzenia nowej strony FB Sekcji architektów bez granic - jednego z kół tematycznych działających w strukturach OW SARP. Sekcja Architekci bez granic jest polskim oddziałem…
W tym roku obchodzimy 100-lecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Warto przy tej okazji zapoznać się z jednym z najbardziej fascynujących zjawisk artystycznych tego odległego…
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na wykład Szczepana Wrońskiego i Marty Sękulskiej-Wrońskiej z warszawskiej pracowni WXCA, której realizacje dwukrotnie były…
Finałowa 5: Budynek mieszkalny UNIKATO w Katowicach, projekt: Robert Konieczny – KWK Promes Enklawa przyrodnicza Bobrowisko w Starym Sączu, projekt: 55Architekci Hala KS Cracovia…
Zaproszamy na wystawę „Przestrzeń Pamięci | Pamięć Przestrzeni” (06.04.2019 o godz. 19:00) jubileuszowej wystawy Galerii Architektury GAGA w Krakowie, której bohaterem…
Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej (program Erasmus+) zaprasza na wykład FROM ORDINARY OBJECTS TO…
Spotkanie z jednym z najwybitniejszych architektów powojennych Katowic Jurandem Jareckim oraz członkami Interdyscyplinarnego Zespołu Badawczego „Reflektory” z Instytutu Dokumentacji…
Publikacja składa się z czterech rozdziałów. Pierwszy stanowi wstęp. Drugi przedstawia idee dwóch możliwych zgodnie z ustawą Pzp systemów realizacji zamówienia na roboty budowlane…
Papier jest pro-ekologicznym materiałem o naturalnym pochodzeniu. Jego właściwości pozwalają na wielokrotne poddawanie go recyklingowi. Znany z codziennego użytku, rzadko kojarzy się z materiałem…
Zapraszamy na wykład prof. Vladimíra Šlapety, który będzie poświęcony trudnym losom architektury w Czechosłowacji od końca drugiej wojny światowej do ostatecznego upadku systemu komunistycznego…
26 marca 2019 r. w godz.: 10:00 – 12:00 SARP Warszawa zaprasza na prezentację i dyskusję: „Projekty duńskiego biura SLA w kontekście Celów Zrównoważonego…
W dniach 30-31 marca 2019 roku odbędą się warsztaty, w wyniku których powstanie projekt transformacji katowickiego podwórka przy ulicy Dworkowej. Zgłoszenia trwają do 24 marca. Plac…
Ambasada Królestwa Danii w Warszawie, która jest inicjatorem wydarzenia wraz z Miastem stołecznym Warszawa, Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich…