Zaloguj się lub przejdź do rejestracji
Wystawa Lwów, 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm była prezentowana w Galerii MCK na przełomie 2017 i 2018 roku. Jej tematyka będzie pretekstem do omówienia przeobrażeń…
Zapraszamy na symboliczne urodziny Zamku - w dużej części w wersji online. Krok w nieznane wymaga odwagi. Czasem za towarzysza ma lęk, ale często idzie z nim ciekawość i nadzieja.…
Dzięki ich pracy ożywają modernistyczne marzenia o poprawie ludzkiego życia – uzasadniało jury Pritzker Prize 2021 nominacje dla Anne Lacaton i Jean-Philippe Vassal . Wiecej https://www.pritzkerprize.com/laureates/anne-lacaton-and-jean-philippe-vassal Historia…
Korzystanie z usług architektów lub projektantów deklaruje 52% użytkowników Homebook.pl, a najważniejszą kwestią, skłaniającą inwestorów do współpracy z pracownią projektową…
EDUakcja to comiesięczne propozycje tematycznych działań edukacyjnych w Muzeum Architektury przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Składają się na nie zagadki, zadania terenowe, wykłady…
Wystawa Ćwiczenia z wyobraźni prace Kasi Kmity Ćwiczenia 17.03 - 31.05.2021 Kurator: Kuba Żary 17.03-14.04 – projekt w procesie 14.04-31.05 – wystawa Sympozjum Plastyczne…
Zmiana systemu, przemodelowanie życia: polskie domy i mieszkania po transformacji – wykład online dr Doroty Leśniak-Rychlak 16.03.2021 (wtorek), godz. 18.30 facebookowy fanpage i kanał YouTube Galerii…
Jaka jest pozycja kobiet w świecie architektury? Chociaż znamy wielkie nazwiska architektów, jak Le Corbusier czy Ludwig Mies van der Rohe, za wieloma ich sukcesami stały genialne projektantki i…
Zodiak zaprasza na marcowe oprowadzania z kuratorem po wystawie, “Ściana Wschodnia. Architektura Zbigniewa Karpińskiego. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy startują…
Szymon Wiesenthal znany jest przede wszystkim jako twórca Żydowskiego Centrum Dokumentacji w Wiedniu i człowiek, który po II wojnie światowej zaangażował się w ściganie nazistów odpowiedzialnych…
25.03.2021, godz. 17:00 www.muzeumgdynia.pl Czy zastanawiasz się w jakim stylu budowano w Gdyni przed rewolucją modernistyczną? Dowiesz się tego podczas wykładu online, który 25 marca 2021 o…
Jak odejść od antropocentryzmu i urządzać miasta, żeby ich pozaludzcy mieszkańcy byli w nich choć trochę bardziej u siebie? Jak projektować przestrzeń, by tworzyć dobre miejsca do życia, nie tylko dla…
Nie ulega wątpliwościom, że atrakcyjność oferty proponowanej klientom, przekłada się na wyższą ilość zleceń. Rozwinięcie umiejętności modelowania 3D, projektowania technicznego czy wizualizacji, pozwala…
Warszawa w rękach najmłodszych. Trwa cykl rodzinnych warsztatów architektonicznych “Moje Miasto Warszawa”. Stołeczne wieżowce, ekologiczne mieszkania, sztuka w…
Jak wykuwała się stal: architektura Nowej Huty – wykład dra Michała Wiśniewskiego 23.02.2021 (wtorek), godz. 18.30 facebookowy fanpage i kanał YouTube Galerii Sztuki Wozownia Nowa Huta to…
Wystawa w Hotelu Cracovia jest drugą odsłoną ekspozycji, która oryginalnie została zorganizowana w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w 2016 roku. Punktem wyjścia do jej stworzenia…
20 polskich budynków zostało nominowanych do prestiżowej nagrody architektonicznej Mies van der Rohe Award 2022! Nagroda Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe to dzieło…
Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna | wystawa 05.02 – 30.05.2021 Muzeum Architektury we Wrocławiu ul. Bernardyńska 5 ma.wroc.pl Wystawa „Jan Szpakowicz. Przestrzeń elementarna”…
Od 19 stycznia w Przestrzeni Instytutu Dizajnu w Kielcach prezentowana będzie nowa ekspozycja pt. ''Przedmioty Domowe. Rzeczy w życiu człowieka''. Wystawa powstaje we współpracy…
Wykład wielokrotnie nagradzanego projektanta Waltera Hooda, właściciela studia Hood Design Studio w Oakland w Kalifornii będzie można zobaczyć w ramach spotkania organizowanego przez Harvard Graduate School…
W tym tygodniu polecamy książkę "Budownictwo drewniane" Książka zawiera wiadomości z zakresu konstrukcji drewnianych. Wyjaśniono w niej właściwości i zastosowania drewna i materiałów…
Wkrótce wystartuje kolejna odsłona znanego i lubianego cyklu "Architektura w Wozowni". Wykłady realizowane będą w formule on-line i udostępniane na Facebooku i kanale…
Od 25.01.2020 przez dwa tygodnie czekamy na zgłoszenia studentów i absolwentów architektury (oraz kierunków pokrewnych) chcących współprowadzić zajęcia w przedszkolach…
Dzięki staraniom Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w Tarczy Antykryzysowej 6.0 zostały zamieszczone przepisy dotyczące wsparcia osób świadczących pracę wyłącznie w oparciu o umowy…
„Instrukcja obsługi dziedzictwa” to seria podcastów skierowanych do organizatorów wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, między innymi w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Prowadząca…
Budynki o konstrukcji drewnianej były realizowane w różnych okresach, przy czym pewna ich część pochodzi nawet z końca XIX w. Stanowią one jeszcze część zabudowy wsi, małych miasteczek oraz peryferie…
Na platformie e-kinopodbaranami.pl dostępna jest kolekcja „Architektura świata” zawierająca filmy dokumentalne poświęcone najciekawszym postaciom i zjawiskom współczesnej architektury. Zawarte…
Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze" organizowany w ramach działalności A-Akademii. Naszym gościem…
Muzeum Architektury oferuje gry i zabawy! Zapraszamy dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy w gry przygotowane przez Dział Edukacji Muzeum Architektury. Proponujemy zarówno gry…
Cykl Mistrzowie Architektury rozpoczyna rok 2021 od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny,…
Tuż przed końcem roku zapraszamy do Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK, na wydarzenie które wieńczy cykl "Więcej niż architektura". Wykład performatywny 30.12.2020 g.18.00 instalacja…
Zupełnie niedawno w Mazowieckiej Bibliotece Cyfrowej zostały wystawione w domenę publiczną pełne roczniki "Architektury" do 1957 (włącznie). Pierwsze "ucyfrowione" roczniki zostały…
Absolwentki kierunku architektura Politechniki Rzeszowskiej zostały nagrodzone w konkursie "Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia" organizowanym przez samorząd województwa.…
Polecamy nowość "Archiprzewodnik po Europie". Wędrówka przez najbardziej odważne budynki europejskie ostatnich kilku dekad. Hala targowa w Rotterdamie, nad którą okrakiem…
GMACH ZACHĘTY — HISTORIA BUDYNKU WYKŁAD ONLINE BARBARY DĄBROWSKIEJ Z CYKLU „PATRZEĆ/ZOBACZYĆ. SPOTKANIE DLA DOROSŁYCH 60+” Miejsce: oline ZOOM obowiązują zapisy 11.12GODZ.…
Polecamy książkę Czy z tym domem mi do twarzy? Czyli jak urządzać wnętrza w zgodzie z psychologią designu. W meblowaniu sobie mieszkania - podobnie jak życia - nie ma miejsca na przypadkowość…
W grudniu mija rok, od kiedy Muzeum architektury umieściło na stronie internetowej zakładkę KOLEKCJA http://ma.wroc.pl/pl/kolekcja/ – bazę najciekawszych obiektów z bogatych zbiorów…
Narodowy Instytut Dziedzictwa rozpoczyna projekt wsparcia gmin w procesach planowania i wdrażania gminnych programów rewitalizacyjnych uwzględniających dziedzictwo kulturowe jako istotny zasób…
Zgłoś się do Konkursu TEORIA lub Stypendium PRAKTYKA już teraz! Trwa nabór zgłoszeń do Konkursu TEORIA oraz Stypendium PRAKTYKA 2020. Jak co roku Fundacja im. Stefana Kuryłowicza poszukuje…
Polecamy ''Zasady budowy składowisk odpadów" Instrukcje, wytyczne, poradniki 444/2009 Spis treści: 1. Wprowadzenie 2. Lokalizacja składowiska 3.…
Przeceniliśmy ok 150 książek o całe 50% ! Tu je znajdziecie https://sklep.architekci.pl/group/wyprzedaz . Uwaga: niektóre egzemplarze są pojedyncze !
W ślad za szkoleniem z nowelizacji prawa budowlanego Krajowa Rada Izby Architektów RP przygotowała publikację "Poradnik Prawny Architekta, Prawo Budowlane, najistotniejsze zmiany…
Polecamy "Więcej niż architektura. Pochwała eklektyzmu" . Książka ta to fascynująca podróż w świat architektury. Przewodnikiem jest wybitny architekt, który poprzez konkretne…
Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA 2020 to wydarzenie w programie OEES FESTIWAL 2020 — trzy dni spotkań w pracowniach (16, 19 i 20 listopada),…