Start aktualności Archikolaże – Architektura-murator zaprasza na spotkanie…
POWRÓT

Archikolaże – Architektura-murator zaprasza na spotkanie z prof. Magdaleną Staniszkis

25.04.2022

 

„O urbanistyce, ekspertyzach, zieleni i trochę o architekturze” – 28 kwietnia odbędzie się kolejna rozmowa w ramach projektu Archikolaże miesięcznika „Architektura-murator”. Zapraszamy na spotkanie on-line, podczas którego Ewa P. Porębska rozmawiać będzie z Magdaleną Staniszkis.

Profesor Magdalena Staniszkis od ponad 25 lat jest nauczycielem akademickim na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, w latach 1992-2013 prowadziła autorską pracownię projektowania architektonicznego i urbanistycznego. Autorka planów, projektów urbanistycznych i architektonicznych, zrealizowanych obiektów, publikacji z dziedziny urbanistyki i architektury. Członkini komisji eksperckich władz rządowych i samorządowych, władz stowarzyszeń i izb zawodowych, sądów konkursowych. Specjalizuje się w tematyce współczesnych przemian zagospodarowania przestrzennego Warszawy w aspekcie zagadnień zrównoważonego rozwoju miasta. Od lat jest cenionym autorytetem nie tylko dla zamkniętego kręgu środowiska zawodowego. 

Spotkanie online startuje w czwartek 28 kwietnia, o godz. 11.00. Rozpocznie się od filmowego archiwalnego fragmentu wypowiedzi Magdaleny Staniszkis na temat Pałacu Kultury i Nauki. 

 

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się na stronie Archikolaze.pl.  Uczestnictwo jest bezpłatne, a podczas rozmowy będzie możliwość zadawania pytań rozmówczyniom i komentowania ich wypowiedzi. 

Rozmowa z Magdaleną Staniszkis odbędzie się w ramach projektu Archikolaże - całorocznego wydarzenia organizowanego przez redakcję „Architektury-murator” z okazji 40-lecia pracy Ewy P. Porębskiej w mediach architektonicznych. Archikolaże to  spotkania online redaktor naczelnej miesięcznika „Architektura-murator” z wybitnymi osobowościami polskiej architektury, prezentacje archiwalnych filmów telewizyjnych o tematyce architektonicznej,  autorska wystawa i  towarzyszące wystawie wykłady on-line przedstawicieli międzynarodowych organizacji architektonicznych.  

Więcej o projekcie Archikolaże na stronie Archikolaze.pl.

 


Autor:

Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
mkaczynska@grupazpr.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved