Start aktualności 12. Weekend Architektury w Gdyni
POWRÓT

12. Weekend Architektury w Gdyni

18.08.2022

25-28 sierpnia 2022

Miasto Gdynia zaprasza na  12 edycję Weekendu Architektury, który odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia br.

Osią narracji tegorocznego festiwalu jest hasło  I L U Z J A. Jak powiedział słynny holenderski architekt Rem Koolhaas, współczesne miasta i ich architektura wykraczają poza własną materialną skorupę, prostą, podstawową funkcję, angażując i silnie oddziałując na zmysły, wyobraźnię, pobudzając kreatywność odbiorcy. W nawiązaniu do jego słów – trudno oprzeć się wrażeniu, że większość wyróżnianych w plebiscytach i konkursach nowych obiektów architektonicznych prowadzi z odbiorcą, jego zmysłami, wyrafinowaną „grę”, na którą zresztą chętnie przystajemy, i która potrafi być dla nas fascynująca.

Na drugim biegunie pojawią się zagadnienia odwołujące się do historii, "wnętrza" - dziedzictwa współczesnych miast, w tym zdolności do wyciągania lekcji z przeszłości, zarówno w obszarze czerpania ze sprawdzonych, dobrych wzorców, jak i w celu unikania starych błędów oraz potencjalnych porażek.  

Formuła programu Weekendu Architektury obejmuje kilkadziesiąt propozycji wydarzeń skierowanych do miłośników współczesnej architektury. Będą wśród nich ARCHI Prelekcje, otwarte pokazy filmowe (ARCHI Film), spotkania z architektami (ARCHI Spot - ARCHI Debatę), autorami filmów i fotografii (Foto Dzień oraz Pokaz specjalny filmów Ewy P. Porębskiej - "Architektura początków transformacji"), Spacery architektoniczne (Archi Spacery), warsztaty dla dzieci i młodzieży, a także wystawy przygotowane na styku architektury, fotografii oraz przemysłów kreatywnych.


Więcej https://www.weekendarchitektury.pl/weekend_2022.html


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved