W audycji przygotowanej przez Agnieszkę Rasmus-Zgorzelską i Petera Łyczkowskiego (Radio Architektura) rozmawiamy o książkach, które nierzadko stały się pretekstem do szerszej dyskusji o zmianach systemowych, kulturowych i społecznych. „Żle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” i „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” Filipa Springera, „Całe morze budowania. Wrocławska architektura 1956-1970” Agaty Gabiś oraz „Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy” i „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1948” Grzegorza Piątka to książki, które wyprowadziły dyskusję o architekturze i przestrzeni z niszy zarezerwowanej dotychczas dla ekspertów i badaczy tematu. Jak pisać o architekturze, by porywać tłumy? Posłuchajcie!
Podcast „Tłumy” został zrealizowany w ramach ministerialnego programu „Promocja czytelnictwa”, we współpracy z Centrum Architektury. Jego celem jest zwrócenie uwagi czytelników na najciekawsze zjawiska dotyczące książek o polskiej architekturze i urbanistyce oraz promocja literatury z zakresu wiedzy o architekturze i jej twórcach.
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
Będziemy wdzięczni za udostępnienie informacji o podcaście w Państwa serwisach internetowych i w mediach społecznościowych. Oto linki do odsłichania i pobrania:
Polecamy nowe książki w cenie ich zalupu https://www.architekci.pl/pl/ogloszenia/ksiazki-dla-architektow-i-inwestorow