Start aktualności podcast o najważniejszych książkach o architekturze…
POWRÓT

podcast o najważniejszych książkach o architekturze i przestrzeni

01.07.2024

W audycji przygotowanej przez Agnieszkę Rasmus-Zgorzelską i Petera Łyczkowskiego (Radio Architektura) rozmawiamy o książkach, które nierzadko stały się pretekstem do szerszej dyskusji o zmianach systemowych, kulturowych i społecznych. „Żle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” i „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni” Filipa Springera, „Całe morze budowania. Wrocławska architektura 1956-1970” Agaty Gabiś oraz „Niezniszczalny. Bohdan Pniewski. Architekt salonu i władzy” i „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1948” Grzegorza Piątka to książki, które wyprowadziły dyskusję o architekturze i przestrzeni z niszy zarezerwowanej dotychczas dla ekspertów i badaczy tematu. Jak pisać o architekturze, by porywać tłumy? Posłuchajcie!

Podcast „Tłumy” został zrealizowany w ramach ministerialnego programu „Promocja czytelnictwa”, we współpracy z Centrum Architektury. Jego celem jest zwrócenie uwagi czytelników na najciekawsze zjawiska dotyczące książek o polskiej architekturze i urbanistyce oraz promocja literatury z zakresu wiedzy o architekturze i jej twórcach.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. 

Będziemy wdzięczni za udostępnienie informacji o podcaście w Państwa serwisach internetowych i w mediach społecznościowych. Oto linki do odsłichania i pobrania:

OPEN SPOTIFY

Spotify for Podcasters 

Polecamy nowe książki w cenie ich zalupu https://www.architekci.pl/pl/ogloszenia/ksiazki-dla-architektow-i-inwestorow

 


Autor:

Marta Czyż
marta.czyz@ma.wroc.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved