Start konkursy Międzynarodowy konkurs architektoniczny Fundacji Jacques'a…
POWRÓT

Międzynarodowy konkurs architektoniczny Fundacji Jacques'a Rougerie

Termin składania prac: 27.05.2014

Konkurs architektoniczny Fundacji Jacques'a Rougerie skierowany jest przede wszystkim do młodych architektów, projektantów i inżynierów. Celem jest zachęta do tworzenia odważnych rozwiązań współczesnych problemów z wykorzystaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Trwa rejestracja zgłoszeń na międzynarodowy konkurs architektoniczny Fundacji Jacques'a Rougerie na innowacyjny projekt architektoniczny realizujący zasady zrównoważonego rozwoju. Konkurs skierowany jest do architektów, projektantów i inżynierów zainteresowanych tworzeniem rozwiązań dla problemów o kluczowym znaczeniu dla środowiska. W konkursie cenione są projekty o bezprecedensowym charakterze, propagujące nowy styl życia oraz odpowiedzialne korzystanie z naturalnych zasobów planety.

Jacques Rougerie (ur. 1945) to francuski architekt, który zajmuje się tworzeniem projektów umożliwiających zamieszkanie oceanów przez człowieka. Wspólnie z NASA zaprojektował m.in. stację przeznaczoną do prowadzenia badań oceanograficznych (Sea Orbiter). Jest również autorem zwycięskiej koncepcji podwodnego muzeum archeologicznego w Egipcie. Inspirując się formami podwodnego życia, projektuje laboratoria i kapsuły do zamieszkania pod powierzchnią oceanu.

Nagrody w konkursie architektonicznym przyznawane są w trzech kategoriach:
Innowacje i architektura dla morza – 10.000 €
Innowacje i architektura dla przestrzeni  –  10.000 €
Architektura i podnoszenie poziomu morza – 10.000 €

Terminy w konkursie architektonicznym:
20 lutego 2014 – początek rejestracji 
27 maja 2014 –  zakończenie rejestracji 
14 października 2014 – ostateczny termin nadsyłania projektów 
listopad 2014 – obrady jury, uroczystość wręczenia nagród

Zgłoszenia mogą wysyłać osoby w każdym wieku, indywidualnie lub w zespołach. Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące formatu zgłaszanych projektów znajdują się na stronie fundacji Jacques'a Rougerie.

DODAJ KONKURS

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

UTWÓRZ PORTFOLIO

WYRÓŻNIJ PORTFOLIO

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved