Start konkursy Konkurs „Miasto z Klimatem”
POWRÓT

Konkurs „Miasto z Klimatem”

Termin składania prac: 31.08.2021


17 maja br. wystartował konkurs dla pracowni architektonicznych na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej osiedla „Miasteczko Winna Góra” w Środzie Śląskiej. Zadaniem uczestników jest opracowanie projektu w oparciu o drewno,  z uwzględnieniem aspektów ekologii, zrównoważonej energii oraz użyteczności  i wygody mieszkańców.

Organizatorem konkursu jest spółka Polskie Domy Drewniane, a patronem honorowym Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Hasło przewodnie konkursu to „Miasto z Klimatem”.

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny przebiega w dwóch etapach. W pierwszym z nich, organizatorzy do 9 czerwca br. zbierają zgłoszenia od zainteresowanych architektów i pracowni architektonicznych wraz ze szkicem koncepcji osiedla.

Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wytypuje maksymalnie 5 najlepszych projektów, których autorzy przejdą do kolejnego etapu. Wybrane pracownie do  31 sierpnia br. przedstawią koncepcję architektoniczno-urbanistyczną osiedla „Miasteczko Winna Góra”.

Termin składania prac: pierwszy etap: 09.06.2021, drugi etap: 31.08.2021 r.

- Osiedle w Środzie Śląskiej to wyjątkowy projekt. Będzie to pierwsze w Polsce tak duże osiedle budynków wielorodzinnych, które powstanie w nowoczesnej technologii wykorzystującej drewno. Będzie to zatem unikalne doświadczenie dla pracowni architektonicznych. Dodatkowo, stawiamy na wszystkie te aspekty, które są teraz ważne w budownictwie, czyli ekologię, energię odnawialną czy efektywność energetyczną. Ostatecznie zależy nam na tym, aby mieszkańcy osiedla „Miasteczko Winna Góra” w Środzie Śląskiej wprowadzili się do zdrowej, przyjaznej i naturalnej przestrzeni, czyli do „Miasta z Klimatem” – mówi Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Atrakcyjne nagrody

Ogłoszenie zwycięzców konkursu zaplanowano na 15 września br. Publicznemu ogłoszeniu wyników będzie towarzyszyła wystawa pokonkursowa. Dla trzech laureatów przewidziano nagrody pieniężne, których łączna kwota to 100 tys. zł.  

- Z zadowoleniem przyjmuję informację o realizacji przez Polskie Domy Drewniane pierwszego w tej skali ekologicznego osiedla w Środzie Śląskie, które pozwoli na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych wielu polskich rodzin w ekologicznej i energooszczędnej technologii. Inwestycja wpisuje się w działania podejmowane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska na rzecz poprawy jakości powietrza i jest doskonałym przykładem nowoczesnego budownictwa ekologicznego, w którym zastosowano szereg rozwiązań służących uzyskaniu wysokiej efektywności energetycznej. Wyrażam nadzieję, że projekty przygotowane przez architektów PDD spełnią ambitne założenia, dzięki czemu już wkrótce doczekamy się modelowego „Miasta z Klimatem” – Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu i środowiska, Pełnomocnik Rządu do spraw Odnawialnych Źródeł Energii.

Wszystkie niezbędne informacje, zaproszenie oraz wymogi formalne oraz szczegóły konkursu możliwe są do pobrania na stronie: https://pddsa.com.pl/konkurs

 

DODAJ KONKURS

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

UTWÓRZ PORTFOLIO

WYRÓŻNIJ PORTFOLIO

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved