Start konkursy „Architektura-murator” ogłasza XIV edycję Konkursu…
POWRÓT

„Architektura-murator” ogłasza XIV edycję Konkursu Studenckiego pod hasłem Mieszkanie młodego architekta!

Termin składania prac: 14.05.2014

„Architektura-murator” ogłasza XIV edycję Konkursu Studenckiego pod hasłem Mieszkanie młodego architekta!  W tej edycji szukamy odpowiedzi, jak mogłoby wyglądać wymarzone mieszkanie młodego architekta lub architektki. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu funkcjonalnego, estetycznego i komfortowego mieszkania (lub mieszkania z pracownią) w konkretnej lokalizacji.
 

Na jego lokalizację wybraliśmy popularną wśród młodych śródmiejską dzielnicę Warszawy – Powiśle. W punktowcu z lat 60. przy ulicy Dobrej 18/20 , na 10. piętrze, znajduje się wycofana w stosunku do obrysu całego budynku kondygnacja, pierwotnie zaprojektowana z przeznaczeniem na pomieszczenia techniczne (pralnia, suszarnia, maszynownia dźwigów), a obecnie pełniąca funkcje mieszkalne. Roztaczają się z niej piękne widoki na wieżowce w centrum Warszawy, most Świętokrzyski na Wiśle i Stadion Narodowy na Pradze.
Uczestnik konkursu w swoim projekcie będzie mógł wykorzystać całą powierzchnię istniejącego mieszkania, ale też powierzchnię poza jego obrysem (np. na funkcję tarasu) z wyłączeniem powierzchni wspólnej budynku (klatka schodowa i pomieszczenia oznaczone na rzucie szrafem). Dopuszczalna jest przebudowa w stosunku do istniejącego planu. 
Jury przy ocenie projektów, biorąc pod uwagę, iż właścicielem mieszkania ma być architekt/architektka, zwróci szczególną uwagę na oryginalność, innowacyjność i unikatowość, a także techniczne możliwości realizacji. Redakcji zależy na zaprezentowaniu przez uczestników indywidualnego, twórczego podejścia, które mogłoby się stać inspiracją dla projektów współczesnych wnętrz mieszkalnych.
 
Terminy w konkursie architektonicznym Mieszkanie młodego architekta
Ogłoszenie konkursu – 28 stycznia 2014
Rejestracja wyłącznie przez internet do 4 maja 2014 (opłata rejestracyjna 15 zł).
Składanie prac konkursowych (osobiście lub pocztą/kurierem) – 5-14 maja 2014
Data i miejsce ogłoszenia wyników zostaną podane wkrótce na stronie internetowej konkursu.

Więcej zobacz .

DODAJ KONKURS

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

UTWÓRZ PORTFOLIO

WYRÓŻNIJ PORTFOLIO

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved