Start aktualności ZBUDOWANE Centrum Kulturalno-Handlowe Stary Browar
POWRÓT

ZBUDOWANE Centrum Kulturalno-Handlowe Stary Browar

05.03.2018

Organizatorzy zapraszają na kolejny spacer w ramach cyklu ZBUDOWANE, który odbędzie się 10 marca 2018 (sobota) o godzinie 12.00. 

Mieszkańcy Poznania będą mogli bliżej poznać podwójnego zdobywcę Nagrody Jana Baptysty Quadro za rok 2003 oraz 2007 – Centrum Kulturalno-Handlowe Stary Browar. 

Tym razem w ramach wydarzenia odbędą się dwa spotkania: 9 marca 2018 ( piątek) o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie z jednym z projektantów budynku – architektem Piotrem Barełkowski w pracowni Sudia ADS -który pokaże pierwsze koncepcje budynku, szkice, opowie o tworzeniu projektu i pracy z inwestorem, kolejnego dnia w sobotę odbędzie się spacer w trakcie którego wraz z architektami narodzonej pracowni postaramy się pokazać Państwu mniej znane przestrzenie tego ważnego dla mieszkańców Poznania obiektu.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres : zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: Stary Browar I i II ( gdy chcą się Państwo zapisać się na spotkanie z architektem oraz na spacer) lub Stary Browar II ( gdy chcą się Państwo zapisać tylko na spacer po budynku). Zapisy otwarte od 1 marca, o wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc ograniczona.

Studio ADS - Poznańska pracownia architektoniczna założona w 1989 roku przez Piotra Barełkowskiego (ur. 1961) i Przemysława Borkowicza (ur. 1961). Studio specjalizuje się w obiektach użyteczności publicznej. Obecnie pracownia rozwijana jest tylko przez architekta Piotra Barełkowskiego. Pracownia jest czterokrotnym laureatem Nagrody im. Jana Baptysty Quadro. Do największych realizacji biura należą: modernizacja terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich, Stary Browar, lotnisko Ławica czy budynek Straży Pożarnej przy ulicy Masztalarskiej w Poznaniu.

Stary Browar
Kompleks handlowo-kulturalno-hotelowy zbudowany na terenie XIX wiecznego browaru Huggerów, który istniał tam od połowy XIX wieku do drugiej wojny światowej. Pierwotne projekty zakładały rewaloryzację części historycznych i uzupełnienie ich o nowe kubatury utrzymane w estetyce kontrastującej z historyczną. Jednak w trakcie prac, jak twierdzą sami architekci „projektowanie przekształciło się w proces ciągłego zdrapywania i doklejania. Usuwanie śladów współczesności w projekcie i dodawania elementów tkwiących korzeniami w tradycji”. W związku z tym zachowane fragmenty dawnej architektury przemysłowej zostały wykorzystane w niewielkiej części, a Stary Browar w zdecydowanej większości składa się z form nowych, stylizowanych na dawne i bazujących na ikonografii dziewiętnastowiecznej architektury przemysłowej. Cały kompleks charakteryzuje się konsekwentną ceglaną architekturą z elementami stalowymi, umiejętnie łączącą pozostałości historycznej zabudowy przemysłowej z nowoczesn ymi rozwiązaniami. Budynek zrealizowany został zgodnie z ideą 50:50, będąca filozoficzną bazą wszystkich projektów Grażyny Kulczyk i odnosząca się do łączenia w równych proporcjach Sztuki i Biznesu. Stary Browar otrzymał szereg nagród architektonicznych i stanowi jedną z ikon polskiej architektury współczesnej.

W czasie spacerów wykorzystywać będziemy ARCHITEKTONICZNĄ MAPĘ POZNANIA, wydaną przez WOIA RP i SARP w minionym, 2017 roku. Patronat nad całym cyklem objęła Gazeta Wyborcza w Poznaniu, która o każdym spacerze będzie informować na swojej stronie internetowej oraz w kanałach komunikacji społecznościowej.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich w Poznaniu, Stary Browar, Uwi Inwestycje, Miasto Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP Partnerzy projektu: Gazeta Wyborcza, Sti poligrafia


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved