Start aktualności Zaproszenie na uroczyste otwarcie wystawy „Architektura…
POWRÓT

Zaproszenie na uroczyste otwarcie wystawy „Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej”

25.04.2014

Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Mirosław Sekuła – Marszałek Województwa Śląskiego, Mariusz Ścisło – Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich, zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy „Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej”.


Małopolskę i Śląsk łączy silna więź, której wyrazem jest między innymi wspólna Strategia Rozwoju Polski Południowej do roku 2020, przyjęta przez Rząd RP z inicjatywy samorządów obu województw.  W ramach obchodów 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej chcielibyśmy zaprezentować najciekawsze, naszym zdaniem, obiekty architektoniczne z Małopolski i Śląska zbudowane w ciągu ostatniej dekady dzięki funduszom unijnym i środkom własnym samorządów województw. Większość z przykładów powstała w wyniku konkursów realizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Prezentowane obiekty, stanowiące przykłady o wysokich walorach architektonicznych, pokazują jak wielkie zmiany dokonały się w przestrzeni publicznej.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek, 1 maja 2014, o godzinie 18:00 na Rynku Głównym w Krakowie (wystawa będzie znajdować się obok kościoła św. Wojciecha).

Wystawa powstała przy współpracy SARP Oddział Kraków i SARP Oddział Katowice.
Organizatorem wystawy na Rynku Głównym w Krakowie jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1498336400386251/


Autor:

SARP Kraków
sarp@sarp.krakow.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved