Start aktualności Zajrzyj do świata mistrza architektury – szkice Daniela…
POWRÓT

Zajrzyj do świata mistrza architektury – szkice Daniela Libeskinda wystawione w Warszawie

06.04.2017
Daniel Libeskind

Wystawione w dniu otwarcia Złotej 44 szkice architektoniczne Daniela Libeskinda spotkały się z tak dużym zainteresowaniem publiczności, że organizatorzy postanowili pokazać je po raz drugi. Wszyscy chętni, którzy nie mogli zobaczyć ekspozycji unikalnych prac artysty-architekta w marcu, będą mogli zapoznać się z jego twórczością w najbliższy weekend 7-9 kwietnia. Inwestorzy najwyższego w Unii Europejskiej apartamentowca zapraszają na wystawę „Być jak Daniel Libeskind” w lobby budynku Złota 44.

„Architektura zaczyna się od szkicu, wiele projektów zaczyna się od pomysłu, który wydaje się niemożliwy, a jednak powstaje z niego budynek. Budowla powstaje z rysunku, a nie materiałów budowlanych, które zwozi się na miejsce i próbuje uzyskać jakiś efekt. Moją wrażliwość artystyczną ukształtował język – a to polski był moim pierwszym językiem. Niedawno zdałem sobie sprawę, że nawet projektowane przeze mnie kształty mają w sobie coś polskiego. Mam wielką nadzieję, że moje szkice wystawione za Złotej 44 sprawią odwiedzającym radość oglądania i przyjemność z mieszkania w takim mieście jak Warszawa.”. – powiedział Daniel Libeskind, artysta-architekt o polskich korzeniach, autor budynku Złota 44.

Wystawa odbędzie się w lobby budynku Złota 44, zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda. Warto zwrócić uwagę na wszystkie elementy wystroju wnętrz – od mebli po elementy dekoracyjno-oświetleniowe, które również są autorstwa artysty. Wśród wystawionych prac znajdą się szkice nie tylko Złotej 44, ale również innych rozpoznawalnych w świecie budynków.

„Entuzjazm odwiedzających wystawę szkiców Daniela Libeskinda przerósł nasze oczekiwania. Chcąc wyjść naprzeciw wszystkim zainteresowanym twórczością artysty i architekturą współczesną z radością ponownie udostępniamy wystawę „Być jak Daniel Libeskind”. To wielka przyjemność móc dzielić się z publicznością artystycznym zapisem jednego z najbardziej twórczych architektów dzisiejszych czasów, a jeszcze większa to widzieć tak pozytywny odbiór. Daniel Libeskind stworzył takie architektoniczne ikony jak Muzeum Żydowskie w Berlinie, Imperial War Museum w Manchesterze czy ZŁOTA 44. Obecnie pracuje nad wielkimi projektami w Europie, m.in. we Włoszech, Niemczech, Francji czy na Litwie” – powiedział Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

 

Wystawa będzie czynna w dniach 7-9 kwietnia b.r. w godzinach od 10:00 – 20:00.

Wstęp wolny!

 


Autor:

Magdalena Szlaz
magdalena.szlaz@primopr.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2018 Architekci.pl All Rights Reserved