Start aktualności WZORY III - Warszawskie Targi Designu
POWRÓT

WZORY III - Warszawskie Targi Designu

06.05.2014

Surowa, postindustrialna przestrzeń dawnych zakładów graficznych o powierzchni 5000 m2 zostanie zajęta 24 maja w godzinach 11-23 i zaaranżowana przez 250 młodych polskich projektantów. Stoiska zostaną zorganizowane w sektory; zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z docenionymi już, ale też z zupełnie premierowymi produktami  z dziedzin: ekologia, food design, design dla dzieci, meble, szkło i ceramika, tekstylia, oświetlenie.

Główną misją targów jest promocja polskiego wzornictwa. Wyjątkowe koncepcje, które rodzą się w pracowniach i niewielkich butikach kreatywnych, wciąż pozostają dla odbiorców trudno osiągalne. Projektantom niezwykle trudno “przebić się”, a klientowi odnaleźć w hermetycznym świecie bez odpowiednich narzędzi i wiedzy. WZORY służą spotkaniu; maja? zniwelować dystans między projektantem a klientem, pokazać szerokie spectrum najbardziej wartościowych zjawisk w polskim wzornictwie, zachęcić do własnych poszukiwań.

Po raz pierwszy w historii WZORÓW jury złożone z wybitnych teoretyków i praktyków designu przyzna nagrody za „Wzorowy projekt” oraz „Wzorowe stoisko”. Wręczenie statuetek zaprojektowanych przez Unikke Design odbędzie się o godzinie 19 w dniu targów.

Wydarzenia towarzyszące:

Dzięki uprzejmości Galerii BWA Wrocław na WZORACH zostanie zaprezentowany „Przepis na mały dizajn” - projekt składający się z wystawy i publikacji, kuratorowany przez Magdalenę Kreis i Natalię Romaszkan. Jego idea stanowi przełożenie zasady Creative Commons na design – projektanci udostępnią swoje pomysły, a wraz z nimi dokładne instrukcje jak wykonać zaprojektowane przez nich obiekty.

Na WZORACH będzie można posłuchać również ciekawych wykładów skierowanych zarówno do profesjonalistów jak i amatorów:

- Design dla ludzi czyli o twórczym upcyklingu - Dekoeko
- Design dla szkół : wykład o projekcie edukacyjnym poprowadzi Urszula Kałużna -  Expace.pl
- Budujemy Dom!: Weronika Siwiec i Stanisław Kamionka przedstawią projekt budowy naturalnego domu z gliny i słomy; projekt nastawiony jest na kolektywne działanie, a cała technologia po jego zakończeniu zostanie udostępniona publicznie.
- Nieporęcka 13: architekci z ulicy Nieporęckiej opowiedzą o ich projekcie rewitalizacji Pragi; pokażą na przykładzie swoich realizacji jak wprowadzać nowoczesny design do starych budynków.
- Film i design: Justyna Jabłońska z Filmoteki Narodowej prześledzi przykłady klasycznego wzornictwa w starych filmach i kronikach filmowych.
- O ochronie wzornictwa w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie opowie Tomasz Rychlicki - rzecznik patentowy ASP.
- IneriCad przedstawi oprogramowanie dla architektów.

W harmonogramie znajdują się także warsztaty dla dzieci:

- “Prze-twórz paka dla dzieciaka”: warsztat dla miłośników recyclingu, DIY i designu zrównoważonego 
- Warsztat z typografii poprowadzą autorki “Bardzo prostego abecadła” (Wydawnictwo Dwie Siostry) - Agnieszka Bałdyga, Edyta Marszałek
- Warsztat – co to jest design? / Expace.pl
- Warsztat z projektowania wnętrz / Blogi Wnętrzarskie
- Warsztat mydlarski / Manufaktura Wzoru Re:design

… i warsztaty dla dorosłych:

- „Świeć się śmieć” - lampy z recyclingu / dekoeko.com
- Warsztat sitodruku: Aga Brwi przy stoisku Art Kiosk
- Warsztat patchworku: „Szkoła Patchworku” przy stoisku

W czasie WZORÓW odbędzie się również spotkanie blogerów wnętrzarskich, którzy wybiorą swojego faworyta wśród wystawców i wręczą mu swoje wyróżnienie. W hali i ogrodzie wokół niej zostaną wydzielone strefy relaksu. Na powietrzu będzie można również podpatrzeć jak pracują artyści - przez cały dzień Michał Kuszyk będzie malował tam mural.


Trzecia edycja Warszawskich Targów Designu WZORY odbędzie się 24 maja 2014 roku w Praskiej Drukarni przy ulicy Mińskiej 65 w Warszawie w godzinach 11-23. Wstęp bezpłatny.
 


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2020 Architekci.pl All Rights Reserved