Start aktualności wystawa „Wreszcie we własnym domu” w Warszawie
POWRÓT

wystawa „Wreszcie we własnym domu” w Warszawie

13.10.2016

Ruszył montaż wystawy ósmego festiwalu Warszawa w Budowie, organizowanego wspólnie przez Muzeum Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Instytut Architektury. Tegoroczna wystawa „Wreszcie we własnym domu”. Dom polski w transformacji powstaje we wnętrzach dawnej drukarni przy ul. Nowogrodzkiej 84/86. Wnętrze hali zapełnia powoli konstrukcja domu zaprojektowanego przez pracownię BudCud. Produkcję wystawy koordynuje Muzeum Warszawy. 

Głównym celem tegorocznej wystawy „Wreszcie we własnym domu”. Dom polski w transformacji jest ukazanie przemian domu i środowiska mieszkalnego w Polsce w okresie przejścia od państwa socjalistycznego do gospodarki rynkowej oraz funkcjonowania nowego modelu w powiązaniu z globalnym neoliberalizmem. 

W budynku dawnej drukarni przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 trwają obecnie prace montażowe ogromnego dachu, pod którym już wkrótce umieszczona zostanie wystawa. 

– Zwiedzający zobaczą najpierw dach. Widać go będzie już z ulicy. Jest on dominującym elementem architektury wystawy i z jednej strony tworzy jej scenografię, a z drugiej jest osią narracji o polskim domu w transformacji – mówi koordynująca produkcję wystawy Joanna Trytek z Muzeum Warszawy. 

Uroczyste otwarcie festiwalu i wernisaż wystawy odbędzie się 22 października o godz. 19.00. Tego samego dnia o godz. 22.00 odbędzie się również afterparty. 

Zaproszenia na otwarcie festiwalu można odbierać od wtorku 11 października w recepcji Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy, przy ul. Targowej 50/52 w recepcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy ul. Pańskiej 3. Z uwagi na ograniczenia przestrzeni ekspozycyjnej, jedna osoba może odebrać dwa pojedyncze zaproszenia.

Zapraszamy także na oprowadzanie kuratorskie w niedzielę 23 października o godz. 14:00 oraz dyskusję otwierającą festiwal z udziałem jej twórców w niedzielę 23 października o godz. 17:00. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny, nie obowiązują na nie zaproszenia.

 

Więcej informacji: http://muzeumwarszawy.pl/wwb8/

 


Autor:

Magdalena Skrętkowicz
magdalena.skretkowicz@muzeumwarszawy.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved