Start aktualności Wystawa "Przedmioty domowe. Rzeczy w życiu…
POWRÓT

Wystawa "Przedmioty domowe. Rzeczy w życiu człowieka"

03.02.2021
Od 19 stycznia w Przestrzeni Instytutu Dizajnu w Kielcach prezentowana będzie nowa ekspozycja pt. ''Przedmioty Domowe. Rzeczy w życiu człowieka''. Wystawa powstaje we współpracy z Aleksandrą Koperdą z Hygge Blog. 
 
Czym jest przedmiot w codziennym świecie człowieka? W jaki sposób nadajemy mu wartość, dzięki której żyje? Co sprawia, że przy nim trwamy, i że mimo utraty waloru wszelkiej przydatności staje się materialnym korelatem nas samych, martwą tkanką naszego życia? Kim wreszcie jest jego właściciel, sam określający się przez akt posiadania, jedna z wielu osób będących częścią jego własnej, długiej historii?
Wystawa ''Przedmioty domowe. Rzeczy w życiu człowieka'' prezentuje przedmioty codziennego użytku wybrane przez 15 bohaterów książki ''Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie''.
 
To 35 eksponatów na co dzień funkcjonujących we własnym domowym kontekście, mających zarówno subiektywną, jak i obiektywną wartość. Część z nich to ikony dizajnu – przedmioty symbolizujące chwilę swego powstania. Część z nich jest ważna jedynie dla użytkowników. Każdy z przedmiotów ma swoje znaczenie, inaczej widziane przez właścicieli i przez historyków dizajnu, których perspektywy łączy wystawa.
 

DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved