Start aktualności Wystawa Młodzi wiedeńscy architekci i architekci krajobrazu…
POWRÓT

Wystawa Młodzi wiedeńscy architekci i architekci krajobrazu w średniowiecznych piwnicach MCK

05.11.2019
Wystawa w dniach 2019-11-06 - 2019-12-01.
 
Wiedeń to miasto wspaniałego dziedzictwa architektonicznego. Johann Bernhard Fischer von Erlach, Theophil Hansen, Otto Wagner, czy Adolf Loos to tylko kilka nazwisk najsłynniejszych architektów, którzy ukształtowali Wiedeń, a wraz z nim historię architektury. W Wiedniu także dziś działają architekci, których twórczość budzi zainteresowanie świata. Dzięki trzem ważnym szkołom wyższym kształcącym architektów wciąż powstają tu nowe pracownie. 

To właśnie im poświęcona jest ta wystawa w średniowiecznych piwnicach MCK przygotowana przez Austriackie Forum Kultury w Warszawie. MCK jest partnerem wydarzenia. 

Ekspozycję Młodzi wiedeńscy architekci i architekci krajobrazu będzie można oglądać od 6 listopada do 1 grudnia 2019 roku. Wstęp wolny.

W ramach programu towarzyszącego wystawie zapraszamy również na wykład pt. Koncept/kontekst, który wygłoszą Michael Salvi i Thomas Weber ze studia Schenker Salvi Weber Architekten w dniu 14 listopada, o godz. 18.00. Wstęp wolny. Tłumaczenie symultaniczne. Austriackie Forum Kultury zaprasza na wykład pt. Koncept/kontekst, który wygłoszą Michael Salvi i Thomas Weber, laureaci licznych nagród architektonicznych z wiedeńskiego studia Schenker Salvi Weber Architekten.
 

W 2009 roku Andres Schenker, Michael Salvi i Thomas Weber połączyli siły i założyli spółkę. Siedem zwycięstw w konkursach w ciągu pierwszych pięciu lat działalności w Austrii, Niemczech i Szwajcarii mówi samo za siebie. O swojej wizji mówią tak: „Kultura budownictwa i architektura to dla nas inkluzywne, całościowe współdziałanie w ramach jednej, szeroko zakrojonej misji projektu. Architektura powstaje w dialogu ze wszystkimi uczestnikami procesu jej tworzenia i powinna służyć użytkownikom w zrównoważony sposób. W naszych projektach chcemy osiągać najwyższe możliwe standardy pod względem wszelkich parametrów konstrukcyjnych i projektowych. Nasz cel to tworzenie inteligentnych, wysokiej jakości rozwiązań dla miast i ich mieszkańców. Architektura nie polega tylko na wypełnianiu wymogów formalnych: adekwatność, wykonalność i wysoka jakość w każdym szczególe podlegają nieustającym negocjacjom i są stale redefiniowane. Projektujemy budynki mieszkalne w miastach, ośrodki edukacyjne i biurowce. Interesują nas przestrzenie miejskie i elastyczne struktury. Specjalizujemy się w odkrywaniu nowych typologii i ich wspólnym stosowaniu”. 

Michael Salvi (ur. w 1974 r. w Bernie) – kształcenie w zakresie kreślarstwa w Schindler&Habegger Architekten (Berno) oraz Berner Fachhochschule (Biel); doświadczenie zawodowe: Bart&Buchhofer (Biel), AllesWirdGut (Wiedeń), Jabornegg&Palffy (Wiedeń), Salvi Renaudin Architekten (Berno–Wiedeń). 

Thomas Weber (ur. w 1970 r. w Wangen) – stolarz; ukończył Fachhochschule Biberach oraz Uniwersytet Sztuk Stosowanych (Wiedeń); odbył staże w Prinz Architekt (Baindt), Dietrich Untertrifaller (Bregencja–Wiedeń).

Więcej informacji: www.schenkersalviweber.com

 


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved