Start aktualności wystawa malarstwa architekta i artysty Zbigniewa Święcińskiego…
POWRÓT

wystawa malarstwa architekta i artysty Zbigniewa Święcińskiego w Krakowie

10.02.2017

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa architekta i artysty Zbigniewa Święcińskiego.

Zbigniew Święciński jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (pracownia profesora Juliusza Joniaka). Jego prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce (Kraków, Krosno, Giżycko, Suwałki, Sanok, Rzeszów, Sromowce Niżne) i za granicą (Londyn, Lipsk, Brema, Kolonia, Düsseldorf). 

Stanisław Tabisz pisze o malarstwie Zbigniewa Święcińskiego: „Skrajnie spontaniczne podejście i żywiołowy temperament pozwalają zaliczyć malarstwo Zbigniewa Święcińskiego do improwizowanego, inspirowanego podświadomością ekspresjonizmu. W gruncie rzeczy jednak jest to malarstwo 'materii', nie pozbawione realistycznych aluzji.”

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 16 lutego 2017, o godzinie 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wystawa prezentowana będzie do 10 marca 2017. Więcej informacji na stronie www.sarp.krakow.pl oraz Facebook SARP Kraków

 


Autor:

SARP Kraków


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2018 Architekci.pl All Rights Reserved