Start aktualności Wystawa Dzieła Mistrzów Renesansu,w grafice od XVI…
POWRÓT

Wystawa Dzieła Mistrzów Renesansu,w grafice od XVI do XVIII wieku

12.04.2019

Muzeum Architektury we Wrocławiu posiada w swoich zbiorach ponad 160 tysięcy prac, które stara się sukcesywnie prezentować. Przyszedł czas na kolejną odsłonę – przez niemal dwa miesiące będzie można oglądać fragment gromadzonej od ponad pół wieku kolekcji nowożytnych grafik o tematyce architektonicznej.

Na wystawie prezentujemy 56 miedziorytów i akwafort wykonanych w XVI–XVIII przez wieku znakomitych rysowników i rytowników, pracujących dla renomowanych wydawców. Przedstawiają dzieła najwybitniejszych mistrzów włoskiego renesansu – Michała Anioła, Rafaela Satni, Andrei Palladia i innych. Prawdziwą rzadkością jest wśród nich fantazja architektoniczna rytowana przez wielkiego prekursora Odrodzenia – Donata Bramantego. Widoki renesansowych założeń i budowli, a także imponująco szczegółowe przedstawienia detali i ornamentów zabiorą nas w wyjątkową podróż do renesansowego Rzymu, ale też do Mediolanu, Loreto i Vicenzy. Pozwolą przy tym docenić rolę jaką przedstawienia graficzne odegrały w propagowaniu i rozprzestrzenianiu się włoskich renesansowych wzorców w całej Europie. 
 


Kuratorka: Beata Fekecz-Tomaszewska Patronat Honorowy Prezydenta Wrocławia

Więcej informacji o konferencji:http://ma.wroc.pl/pl/artykul/odbudowa-i-konserwacja-zabytkow-wroclawia-po-1945-roku/


Więcej informacji o wystawie:http://ma.wroc.pl/pl/artykul/dziela-mistrzow-renesansu-w-grafice-od-xvi-do-xviii-wieku-ze-zbiorow-muzeum-architektury-we-wroclawiu/?fbclid=IwAR2Foq9txQlpMa0xUvEwGoqcqCphJvyWyqMlh36AKG9d9GPD9AOHFEs7t-o

Zapraszamy!


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved