Start aktualności Wykluczenia przestrzenne w przedwojennym Breslau Wrocławiu…
POWRÓT

Wykluczenia przestrzenne w przedwojennym Breslau/Wrocławiu - ​sesja publiczna

25.04.2024

sesja publiczna

piątek 26 kwietnia 2024, godzina 17.00 

 

Od końca XIX wieku do wielkiego kryzysu lat 30. XX wieku krajobraz Breslau/Wrocławia i potrzeby przestrzenne jego mieszkańców zmieniały się kilkakrotnie. Znaczącą rolę w projektowaniu i rozwoju miasta odegrali żydowscy architekci i inwestorzy. Same budynki oraz historie, które kryją się za ich powstaniem, a także kariery ich autorów są wciąż w dużej mierze niezbadane, a przecież dostarczają interesujących spostrzeżeń na temat transformacji nowoczesnej metropolii, warunków społecznych i ekonomicznych miasta oraz pozycji mniejszości w jego społeczeństwie. 

Razem z Fundacja Urban Memory - The Urban Memory Foundation i Judaistyka - Uniwersytet Wrocławski serdecznie zapraszamy na sesje publiczną Wykluczenia przestrzenne w przedwojennym Breslau/Wrocławiu. 

W rozmowie udział wezmą: dr hab. Jerzy Ilkosz (Muzeum Architektury we Wrocławiu), prof. Vladimir Šlapeta (Politechnika w Brnie - Wydział Architektury, Czechy), Daniel Ljunggren (Uniwersytet w Göteborgu - Wydział Konserwacji Zabytków, Szwecja). Moderuje prof. Tim Buchen (Katedra Judaistyki i.m. Tadeusza Taubego, Uniwersytet Wrocławski). 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://bit.ly/3Jsk2iX


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved