Start aktualności Wykład z cyklu DuzeA_arch. Andrzej Bulanda i arch.…
POWRÓT

Wykład z cyklu DuzeA_arch. Andrzej Bulanda i arch. Włodzimierz Mucha

12.02.2016

SARP Wrocław ma zaszczyt zaprosić na wykład mistrzowski z cyklu DużeA, który wygłoszą Laureaci najwyższego stowarzyszeniowego wyróżnienia za całokształt twórczości - Honorowej Nagrody SARP 2015:

ANDRZEJ BULANDA I WŁODZIMIERZ MUCHA.

Wykład, któremu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy dorobku Laureatów, odbędzie się 23 lutego (wtorek) o godz. 18.00 w Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5.

O Laureatach:

ANDRZEJ BULANDA

Urodzony w Warszawie w 1955 roku, architekt, konstruktor, absolwent wydziałów Architektury i Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, którą ukończył w 1984 roku oraz architektury na University of Detroit (1983). Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Graduate School of Design Harvard University, wykładowca na Penn State University. Doświadczenia projektowe zdobywał między innymi w Berlinie Zachodnim (Freii Otto/Rolf Gutbrod 1979-81), w Bostonie (Benjamin Nutter Architects 1986-87), w Nowym Yorku i w Grenoble (Groupe 6, 1989-90). Od 1991 roku wraz z Włodzimierzem Muchą prowadzi autorską pracownię Bulanda, Mucha Architekci w Warszawie.

Współautor wielu nagrodzonych prac konkursowych i realizacji, w tym BRE Banku w Bydgoszczy, Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornie, sali sportowej w Konstancinie-Jeziornie, zespołu Cameratta - osiedla Eko-Park w Warszawie, rozbudowy Biblioteki Publicznej w Warszawie, budynku Prudential w Warszawie, Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, zespołu Koneser w Warszawie, Młynów Rothera w Bydgoszczy, klubu sportowego ,,Deski", budynku apartamentowego przy ul. Pięknej w Warszawie, budynku biurowego przy ul. Chmielnej w Warszawie. Laureat wielu nagród i konkursów. Autor licznych artykułów i publikacji w prasie fachowej, m.in.: ,,Architektura-Murator", ,,Architektura & Biznes" oraz ,,Rozmowy o Architekturze" - wywiadu rzeki z prof. Jerzym Sołtanem (GSD Harvard) Żonaty, czworo dzieci: Ola, Marysia, Maciek i Zosia.

 

WŁODZIMIERZ MUCHA

Urodzony w 1956 roku w Olsztynie, architekt, studiował na Wydziale Budownictwa Lądowego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (1976) oraz na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (1977). Od 1978 roku studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej - dyplom w 1983 roku. Praktykę zawodową rozpoczął w ESPEA - Spółdzielni Pracy Twórczej Architektów i Artystów Plastyków w pracowni architektów Jerzego Szczepanika-Dzikowskiego i Olgierda Jagiełły. W latach 1989-1990 prowadził samodzielną działalność architektoniczną. Od 1991 roku wspólnie z Andrzejem Bulandą tworzy autorską pracownię Bulanda, Mucha Architekci w Warszawie. Jest współautorem wielu nagrodzonych prac konkursowych i realizacji, między innymi BRE Banku w Bydgoszczy, Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornie, sali sportowej w Konstancinie-Jeziornej, zespołu Cameratta - osiedla Eko-Park w Warszawie, rozbudowy Biblioteki Publicznej w Warszawie, budynku Prudential w Warszawie, Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, Zespołu Koneser w Warszawie, Młynów Rothera w Bydgoszczy. Laureat wielu nagród i konkursów. Autor artykułów w prasie fachowej, m.in. ,,Architektura-Murator", ,,Architektura & Biznes". Wiceprezes SARP ds. twórczości w kadencji 2013-2015. Żonaty, ojciec córki Anity.

Polecamy w naszej księgarni Bulanda i Mucha architekci 1991-2011

 


Pobierz:

slowo-od-laureatow.pdf

Autor:

SARP Wrocław


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved