Start aktualności wykład z cyklu DUŻE A: BOLESŁAW STELMACH - DOTYK CISZY…
POWRÓT

wykład z cyklu DUŻE A: BOLESŁAW STELMACH - DOTYK CISZY - Muzeum Architektury 22.01.2015

14.01.2015

SARP Wrocław i Wydział Architektury Pwr mają  zaproszają na wykład z cyklu DUŻE A: BOLESŁAW STELMACH - DOTYK CISZY. O rewaloryzacji Parku-pomnika w Żelazowej Woli, miejscu urodzenia Fryderyka Chopina

Bolesław Stelmach, dr inż. arch. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej w 1980 roku, a w 1984 roku - podyplomowe studia planowania przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora inżyniera architekta.

Generalny projektant w Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o., istniejącym od 1992 roku, specjalizującym się w projektach urbanistycznych i architektonicznych miast, ogrodów i domów. Obszar działalności biura obejmuje całą Polskę, a główna siedziba mieści się w Warszawie i Lublinie.

Nazywany "wirtuozem szkła i betonu", wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Twórczość architektoniczna B. Stelmacha cechuje niezwykła konsekwencja realizacji proekologicznych, funkcjonalnych obiektów o bardzo współczesnym, pięknym wyrazie, wzbogacających zastany kontekst przyrodniczy i szanujących otoczenie kulturowe. Za te cechy w 2010 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało mu najwyższe wyróżnienie - Nagrodę Honorową SARP. W roku 2013 powierzono mu przewodniczenie Główną Komisją Urbanistyki i Architektury.

22 stycznia 2015 (czwartek), godz. 18:00
Muzeum Architektury, 
ul. Bernardyńska 5, Wrocław


Strona wykładu: wroclaw.sarp.org.pl


Autor:

SARP Wrocław


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved