Start aktualności Wykład z cyklu "Architektura w Wozowni" -…
POWRÓT

Wykład z cyklu "Architektura w Wozowni" - Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk

08.03.2017
Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu "Architektura w Wozowni" - tym razem gośćmi będą twórcy pracowni architektonicznej BudCud: Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk. W czasie wykładu zatytułowanego "Zagranica" i opowiedzą o tym, jak rozumieją projektowanie oraz jak starają się przedefiniowywać i przekraczać granice rozumienia dyscypliny w różnych jej aspektach. Spotkanie odbędzie się 20.03 (poniedziałek) o godz. 17.00. Wstęp wolny!
 

BudCud to pracownia tworząca projekty w dziedzinach architektury i urbanistyki prowadzona od 2010 roku przez Mateusza Adamczyka i Agatę Woźniczkę – laureatów wielu konkursów architektoniczno-urbanistycznych, m.in.: Europan i Schindler Award for Architecture. Oboje pracują jako tutorzy oraz konsultanci międzynarodowych projektów. Pracownia BudCud należy do platformy New Generations, zrzeszającej najbardziej progresywne młode pracownie architektoniczne.

Architekci BudCud prezentują rzadką postawę w polskiej architekturze – marzycieli i optymistów. Jak przyznają Woźniczka i Adamczyk: „Nasze projekty to nowoczesne, logiczne i profesjonalne opracowania, tworzone zawsze z myślą o przyszłych użytkownikach, którzy zasługują na to, by żyć w lepszej, zrównoważonej rzeczywistości. To kompleksowe środowiska przestrzenne. Proces projektowy wewnątrz biura oparty jest o ciągłe ewolucje bazowego modelu określonego przez to, co zastane (kontekst), ale i przez to, co ulotne (marzenie). Opracowania będące rezultatem takiego procesu wykraczają poza utarte ramy. Charakteryzuje nas optymistyczne podejście do kontekstu, wewnątrz którego tworzymy. Nie wynika ono jednak z naszej naiwności, lecz z przekonania, że otaczający nas świat to wspaniały i wielowątkowy organizm, a architektura może być jego integralną częścią”.


Mateusz Adamczyk – urodzony w Katowicach w 1981 r. Architekt i urbanista. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz na Bauhaus Universitat Weimar. W 2005 r. odbył praktyki architektoniczne w Holandii. W trakcie praktyk współautor kilku nagrodzonych prac konkursowych. Od 2007 r. współtworzy biuro BudCud.

Agata Woźniczka – urodzona we Wrocławiu w 1986 r. Architekt i urbanista. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Stypendystka E.T.S.A. U.A.H w Madrycie oraz Rady Miasta Wrocławia. Po praktykach w polskich firmach pracowała w kopenhaskim biurze BIG – Bjarke Ingels Group. Od 2010 r. wspólnie z Mateuszem Adamczykiem prowadzi pracownię BudCud.


---

Zagranica – wykład pracowni architektonicznej BudCud

spotkanie w ramach cyklu „Architektura w Wozowni” / koordynacja projektu: Joanna Gwiazda

20.03 (poniedziałek), godz. 17.00
 
Galeria Wozownia w Toruniu, ul. Ducha Św. 6

wstęp wolny

Autor:

Natalia Cieślak
info@wozownia.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved