Start aktualności wykład poświęcony współczesnej architekturze podczas…
POWRÓT

wykład poświęcony współczesnej architekturze podczas targów BUDMA 2015

10.03.2015

Miesięcznik „ARCHITEKTURA-murator” zaprasza na wykład „Kocham Cię, Życie (w architekturze)”, który odbędzie się podczas targów BUDMA 2015, 12 marca w godzinach 16.00 – 17.00 w pawilonie 6A, Forum INSPIRACJE.

Ostatnie lata to wyjątkowy czas dla polskiej architektury. Liczne realizacje uznanych architektów, rosnąca jakość wykonawstwa oraz fundusze unijne sprawiły, że jej poziom podnosi się z roku na rok. Polski rynek otworzył się na zagranicznych projektantów, co pokazują nominacje do konkursu im. Miesa van der Rohe. Wszystkie wyróżnione w nim obiekty z Polski zaprojektowali zagraniczni architekci. Zachodzące zmiany dokumentuje też polski konkurs „Życie w architekturze”, organizowany przez „Architekturę-murator”. Oba konkursy podsumowują ostatnie dwa lata, różnią się jednak m.in. zasięgiem, liczbą nominacji i sposobem ich zgłaszania.

Wykład dr inż. arch. Moniki Arczyńskiej odpowie m.in. na pytanie, który z konkursów jest bardziej reprezentatywny dla polskiej architektury. Wprowadzenie do wykładu wygłosi Anna Żmijewska, kierownik działu Technika w redakcji miesięcznika „ARCHITEKTURA-murator”.

Monika Arczyńska jest stałym współpracownikiem „Architektury-murator”, wykładowcą na Politechnice i Uniwersytecie Gdańskim, a także autorką bloga SIX LETTER CITY. Od 2006 roku pracuje w Heneghan Peng Architects, gdzie projektuje głównie budynki użyteczności publicznej (m.in. Wielkie Muzeum Egipskie, Giant’s Causeway Visitor Centre, Muzeum Palestyny, Narodowe Centrum Sztuki Współczesnej w Moskwie).


Autor:

Monika Polewska
mpolewska@grupazpr.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved