Start aktualności wykład FROM ORDINARY OBJECTS TO EXTRAORDINARY ARCHITECTURE…
POWRÓT

wykład FROM ORDINARY OBJECTS TO EXTRAORDINARY ARCHITECTURE prof. arch. Iván Capdevila Castellanos - Wrocław

01.04.2019

Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej (program Erasmus+) zaprasza na wykład FROM ORDINARY OBJECTS TO EXTRAORDINARY ARCHITECTURE prof. arch. Iván Capdevila Castellanos Uniwersytet w Alicante, Hiszpania współzałożyciel PLAYstudiolider projektu edukacyjnego More Than Green


9 kwietnia 2019, wtorek, g. 18.00

Muzeum Architektury we Wrocławiu

ul. Bernardyńska 5

Wykład będzie tłumaczony na język polski.


Prof. arch. Iván Capdevila Castellanos od 2007 r. wykłada projektowanie architektoniczne na Uniwersytecie w Alicante (Hiszpania) oraz na innych uczelniach europejskich i azjatyckich. Kształcił się pod kierunkiem takich wpływowych postaci, jak: José Maria Torres Nadal, Federico Soriano, Peter Cook, Juan Herreros i Salvador Pérez Arroyo. Po pobycie w Bartlett School of Architecture (University College of London) wraz z Vicente Iborrą założył pracownię PLAYstudio (http://www.playstudio.es/).

Obecnie jego głównym polem badawczym jest projekt edukacyjny More Than Green (http://www.morethangreen.es/en/) dotyczący zrównoważonego rozwoju miast i skierowany do szerokiej rzeszy odbiorców. W ciągu ostatnich pięciu lat projekt otrzymał kilka nagród i wyróżnień, jest prowadzony na całym świecie w czterech językach (hiszpańskim, angielskim, chińskim i koreańskim), przy wsparciu rządu hiszpańskiego. W jego ramach odbyły się takie działania, jak: More International Than Green 1st International Course (2013) i warsztaty Future Environments Future Generations (2010 i 2011), w trakcie których dzieci i studenci architektury wspólnie projektowali zrównoważone miejskie modele przyszłości.

Prof. arch. Iván Capdevila Castellanos jest laureatem kilkunastu nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Zrealizował kilka ważnych projektów architektonicznych w takich krajach, jak m.in. Hiszpania, Austria i Norwegia. Jego prace były wystawiane na wielu wystawach i publikowane w licznych pismach branżowych. Od 2003 r. nieprzerwanie uczestniczy w konferencjach, kongresach i forach związanych z dziedzinami architektury i zrównoważonego rozwoju.


 


Autor:

SARP O/ Wrocław


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved