Start aktualności Wydział Architektury Politechniki Białostockiej zaprasza…
POWRÓT

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej zaprasza na szóste East Design Days!

03.10.2023

Wydział Architektury Politechniki Białostockiej zaprasza na szóste East Design Days! Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-13 października

To już marka sama w sobie! 

East Desing Days na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej jest unikalnym połączeniem prezentacji najnowszych trendów we wzornictwie z otwartą dyskusją o projektowaniu przedmiotów, wnętrz i architektury. 

Już od 2018 roku EDD łączy środowisko akademickie z uznanymi twórcami oraz partnerami z otoczenia biznesu. Tworzy płaszczyznę dialogu oraz inspiruje nowymi rozwiązaniami. Pokazuje i promuje działania powstające na styku designu, kultury, biznesu, edukacji, ekologii, architektury, sztuki oraz technologii. 

Dlatego co roku przyciąga coraz liczniejszą publiczność. Są wśród nich: przedsiębiorcy, inwestorzy, samorządowcy, wykładowcy i studenci.

Tak też będzie podczas kolejnej, szóstej już edycji wydarzenia, które odbędzie się w dniach 12-13 października 2023 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. 

Czym zaskoczy nas East Design Days 2023?

Przygotujcie się na dwudniowy maraton spotkań z architekturą, nauką, sztuką, biznesem i poznajcie program tegorocznych EDD, które odbywają się pod hasłem „Liczy się wnętrze”.

Wydarzenie będzie okazją do świętowania 25-lecia utworzenia na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej kierunku studiów: architektura wnętrz. Jubileusz będzie okazją do posumowań, prezentacji dorobku studentów i wykładowców tego wyjątkowego kierunku, a także do przyszłej współpracy między młodymi projektantami wnętrz a firmami zainteresowanymi rozwojem wzorniczym. Uroczystości jubileuszowe otworzy prezentacja dziekan Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej dr hab. arch. Tatiany Misijuk, prof. PB pt. „Historia i teraźniejszość architektury wnętrz na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej” (12.10 o godz. 10:20). Natomiast w panelach dyskusyjnych wezmą udział uznani specjaliści w dziedzinie designu i wzornictwa: prof. dr. hab. arch. wnętrz Andrzej Bissenik, który współtworzył kierunek architektura wnętrz na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej, a także prof. dr hab. Bogumiła Jung z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu; prof. dr hab. arch. Jerzy Bogusławski i dr hab. Joanna Walendzik-Stefańska, prof. ASP i prof. PJATK z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Jest też nowość! Po raz pierwszy w formule EDD pojawi się Akademia East Design Days. To propozycja dla osób zainteresowanych wzbogaceniem swoich kompetencji w zakresie projektowania wnętrz oraz uzyskaniem unikatowego certyfikatu EDD. W programie Akademii EDD są interaktywne spotkania m.in. z artystą grafikiem Kosmą Masny, czy fotografką przyrody Ewą Przeździecką. Specjaliści z podlaskiej firmy Wiór przeprowadzą porady wnętrzarskie „Kuchnia bez Tajemnic”. Będą też „Warsztaty BIM z ArchiCAD-em” przygotowane przez magazyn Builder i firmę WSC oraz praktyczne zajęcia przybliżające funkcjonalności KIS-List, oprogramowania do tworzenia list zakupowych i kosztorysów dla wnętrzarzy.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia:
East Design Days 12-13 października 2023! Pod hasłem „Liczy się wnętrze”

serwis www: https://eastdesigndays.pl/

ORGANIZATORZYPolitechnika Białostocka, Wydział Architektury Politechniki Białostockiej, Resursa Podlaska, Elwira Horosz, Infinity Group, Unitalent, Konsulat Honorowy Finlandii w Białymstoku

PARTNER STRATEGICZNYUrząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

PARTNERZYFundacja na Rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej, Miast Białystok, KAN Sp. z o.o., Fundacja KAN VISION, PPHU OLCZAK, firma Wiór, Zespół Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku, Xylopolis Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie w organizacji, CENTER-MEBEL sp. z o.o. sp. k.

PATRON MEDIALNY: Builder

 


Autor:

Monika Rokicka
rzecznik@pb.edu.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved