Start aktualności Współczesna architektura Ukrainy - wystawa w…
POWRÓT

Współczesna architektura Ukrainy - wystawa w Krakowie

05.09.2014

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na organizowaną przy współpracy Narodowego Stowarzyszenia Architektów Ukrainy wystawę „Współczesna architektura Ukrainy”.

Ukraina jest krajem, z którym Polskę łączy nie tylko sąsiedztwo geograficzne, lecz również wspólna historia i kultura. Współcześnie, dawne tradycje budownictwa i liczne zabytki, przenikają się z powstającą nowoczesną architekturą. Biurowce, centra handlu i centra rozrywki, zespoły mieszkaniowe i osiedla willowe powstają w dużej mierze dzięki zaszczepionym przez polskie firmy technologiom. Na wystawie zobaczyć będzie można obiekty powstałe w największych miastach kraju: Kijowie, Charkowie, Dniepropietrowsku, Doniecku, Odessie i Lwowie.

Oglądając wystawę architektury ukraińskiej możemy dowiedzieć się więcej o naszym wschodnim sąsiedzie, który w sposób istotny wpływa na sytuację w naszym regionie Europy. Wykład wprowadzający wygłosi kol. arch. Aleksander Baranowski – NSAU. Wernisaż wystawy z udziałem kolegów architektów z Ukrainy odbędzie się we wtorek, 9 września 2014, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy Placu Szczepańskim 6 w Krakowie.

Wystawa potrwa od 2 do 22 września 2014. 


Autor:

SARP Kraków


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2021 Architekci.pl All Rights Reserved