Start aktualności Wola Warm+Up Warszawsko-berlińskie działania w przestrzeni…
POWRÓT

Wola Warm+Up Warszawsko-berlińskie działania w przestrzeni Woli i wystawa

15.01.2016

W poniedziałek 18 stycznia 2016 Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy wraz z partnerami zaprasza na działania artystyczne studentów Pracowni Działań Przestrzennych na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie oraz studentów Weißensee Kunsthochschule w Berlinie. Są podsumowaniem wymiany i współpracy, rozpoczętej spotkaniem artystów na Woli w listopadzie 2015. 

Tytuł Wola Warm+Up nawiązuje do energii, wygenerowanej w toku pierwszych wspólnych warsztatów przez ponad czterdzieścioro ich uczestników. 

Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy i Goethe-Institut zaprosiły do wspólnego działania w przestrzeni Woli wykładowców i studentów sztuki z Warszawy i z Berlina. Wola Warm+Up to część szerszego programu rewitalizacji przestrzeni publicznej na Woli. Dążymy do rewitalizacji Woli w kontekście jej pamięci i historii. Stąd warsztaty ze studentami sztuki i projektowania oraz realizacje artystyczne w przestrzeni dzielnicy – mówi Anna Banaś z Muzeum Woli, kuratorka projektu.

Tematy realizacji nawiązują do Woli – jej przemysłowej i wojennej historii, współczesności i aury. Ten kontekst, informacje i wrażenia zostały przetworzone przez pojedynczych autorów, duety i kolektywy artystyczne.

W poniedziałek 18 stycznia, przez cały dzień od godz. 11:00 w Muzeum Woli przy ulicy Srebrnej 12 i w okolicy Muzeum – zgodnie z przygotowaną dla publiczności mapą i harmonogramem – będą prezentowane efekty artystycznych poszukiwań i współpracy. Na 18:00 zaplanowano kulminację działań i imprezę. 

Wstęp na wszystkie działania jest wolny. Więcej informacji i szczegółowy plan działań dziennych i wieczornych: www.muzeumwoli.muzeumwarszawy.plwww.fb.com/Wola.Lab.Miasta.

 

WOLA WARM+UP

Działania | 18.01.2016 

Wystawa | 19.01–14.02.2016

Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy, ul. Srebrna 12

 

Uczestnicy:

Pracownia Działań Przestrzennych, Wydział Sztuki Mediów, ASP Warszawa

prof. Mirosław Bałka, as. Zuza Golińska

Tymon Bryndal, Jonasz Chlebowski, Julia Golachowska, Laura Grudniewska, Barbara Gryka, Monika Karczmarczyk, Katarzyna Kimak, Kamil Kotarba, Olga Kowalska, Justyna Łoś, Pieter Malfliet, Michalina Musielak, Laura Ociepa, Artur Prymon, Iwo Rachwał, Juan David Rivera, Maria Rutkowska, Anna Shimomura, Jana Shostak, Mikołaj Sobczak, Julia Staniszewska, Grzegorz Stefański, Johannes Stoll, Michał Szaranowicz, Stachu Szumski, Piotr Urbaniec, Jakub Wysocki

Weißensee Kunsthochschule Berlin

prof. Ulf Aminde, as. Vlado Velkov

Magdalena Bichler, Ben Dabush, Lena Marie Emrich, Sunniva Innstrand, Maria Jacquin, Hrefna Hörn Leifsdóttir, Olivia Moore, Mareen Müller, Mio Okido, Takuya Oshima, Aiko Shimotsuma, Shelley Tootell, Maria Turik, Sebastian Weise

Kuratorka: Anna Banaś

Współpraca kuratorska: Hanna Nowak-Radziejowska, Dorota Swinarska

Organizacja: Muzeum Woli, oddział Muzeum Warszawy, Wolskie Centrum Kultury, Goethe-Institut 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

 


Autor:

Magdalena Skrętkowicz
magdalena.skretkowicz@muzeumwarszawy.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved