Start aktualności Wernisaż wystawy prac Teodora Talowskiego_ 9 maja 2024,…
POWRÓT

Wernisaż wystawy prac Teodora Talowskiego_ 9 maja 2024, godz. 18.00

17.04.2024

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy prac architekta Teodora Talowskiego, 9 maja 2024 o godzinie 18.00. 

Teodor Talowski był jednym z najsławniejszych Architektów przełomu XIX i XX wieku. Sławny już za życia, rozpoznawalny poprzez swoje dzieła, które nieodmiennie charakteryzował rozmach twórczy, niezwykłe pomysły, wielki polot, rzetelna wiedza oraz niezawodna artystyczna intuicja. Talowski zawsze postrzegany był przez swoich współczesnych jako nader pracowity, wyjątkowo uzdolniony indywidualista, który zdołał zgromadzić wokół siebie wielu naśladowców.

Wystawa przygotowana została z okazji ukazania się 100. numeru kwartalnika „Dom jednorodzinny Projekt & Realizacja”, wydawanego przez pracownię architektoniczną LK & Projekt, na łamach którego publikowane są artykuły autorstwa Tadeusza Bystrzaka o architekcie Teodorze Talowskim.

Tadeusz Bystrzak to krakowski, wszechstronny artysta, malarz, rzeźbiarz, grafik, projektant wnętrz, absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pasjonat twórczości Talowskiego. 

 

Wernisaż odbędzie się w czwartek 9 maja 2024 o godzinie 18:00, w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wystawa prezentowana będzie w dniach od 10 maja do 10 czerwca 202


Autor:

SARP Kraków
sarp@sarp.krakow.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved