Start aktualności Wartości w architekturze – 25 listopada 2021 r.…
POWRÓT

Wartości w architekturze – 25 listopada 2021 r. Warszawa

06.11.2021

Miesięcznik „Architektura-murator” wraz z serwisem architektura.murator.pl zapraszają na piąte, ostatnie spotkanie z cyklu Wartości w architekturze. Dyskusję z udziałem Anny Cymer, Anny Dudzińskiej, Grzegorza Stiasnego, Marcina Szczeliny, Huberta Trammera i Ewy P. Porębskiej poprowadzi Tomasz Fudala.

Finałowe spotkanie z cyklu Wartości w architekturze odbędzie się 25 listopada o godzinie 18.00.

Zaproszeni goście dyskutować będą na temat zmienności i trwałości w architekturze:

Czy istnieje architektura ponadczasowa? 
Jakie cechy architektury uznawane są za szczególnie istotne? 
Czy i jak kryteria oceny zmieniają się w czasie? 

Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć: historyczka architektury Anna Cymer, dziennikarka i reporterka Anna Dudzińska, architekt i krytyk architektury Grzegorz Stiasny, krytyk i kurator Marcin Szczelina, architekt, publicysta i uczestnik okrągłego stołu Nowego Europejskiego Bauhausu Hubert Trammer oraz krytyczka architektury, redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator” Ewa P. Porębska. Spotkanie poprowadzi Tomasz Fudala, historyk sztuki i kurator wystaw, współtwórca festiwalu Warszawa w budowie

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej: w Centralnym Domu Technologii w Warszawie oraz na stronie internetowej wartosciwarchitekturze.pl.

Osoby zainteresowane uczestnictwem na żywo w spotkaniu odbywającym się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie, w tym możliwością zadawania pytań, zachęcamy do kontaktu z redakcją: 
architektura_foto@grupazpr.pl.

Ze względu na bezpieczeństwo w okresie pandemii liczba miejsc dostępnych w sali konferencyjnej Centralnego Domu Technologii w Warszawie jest ograniczona. Po spotkaniu przewidziano poczęstunek i networking.

 

Więcej informacji na stronie: wartosciwarchitekturze.pl

 

 

Wartości w architekturze to trwający od marca 2021 roku cykl spotkań online z wybitnymi twórcami polskiej architektury. W ramach czterech dotychczasowych wydarzeń odbyły się dyskusje o najcenniejszych i najbardziej istotnych aspektach współczesnej architektury.

„Architektura-murator” to najważniejszy i najbardziej wpływowy magazyn architektoniczny w Polsce, specjalizujący się przede wszystkim w profesjonalnej prezentacji współczesnej architektury polskiej i światowej. Na łamach „Architektury-murator” od początku jej istnienia, czyli od 1994 roku, przedstawiono około 4000 budowli zrealizowanych w naszym kraju. Miesięcznik otrzymał 32 nagrody i wyróżnienia za szatę graficzną, a w 2014 roku - Honorową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególny wkład w upowszechnianie kultury.

Architektura.murator.pl - serwis miesięcznika „Architektura-murator” - to najważniejsza platforma informacyjno-publicystyczna branży architektonicznej, skierowana szczególnie do użytkowników, których zawodem i życiową pasją jest architektura. 


Autor:

Magdalena Niemirowska-Kaczyńska
mkaczynska@grupazpr.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved