Start aktualności Vienna Design Week 2014
POWRÓT

Vienna Design Week 2014

24.09.2014
Programmpartner 2014 MAK
Źródło: MAK / Mika K. Wisskirchen

Od 26. września do 5 października 2014 r. cały Wiedeń opanowany zostanie przez design. Dziesięciodniowy, coroczny już festiwal – Vienna Design Week to największa austriacka impreza poświęcona designowi. Ujawnienie procesu produkcji oraz pobudzenie kreatywności przy tworzeniu to istota festiwalu.

Austriacka stolica stanie się na czas festiwalu zarówno sceną jak i widownią dla wszelkich form designu. Festiwal proponuje różne formy podejścia do tematu, poprzez współpracę z wiedeńskimi muzeami, małymi zakładami wytwórczymi, czy też projektantami z różnych części świata.

Vienna Design Week to ponad 100 różnych wydarzeń, w tym m.in. prezentacje prac projektantów, wystawy, warsztaty, wykłady, instalacje i happeningi.

Ważnym elementem Vienna Design Week są tzw. „Passionswege“. Wybrani projektanci zaproszeni są do współpracy z wiedeńskimi manufakturami i tradycyjnymi zakładami rzemieślniczymi jak np. szewc, jubiler, tapicer. Efektem tej współpracy ma być ożywienie i odmienienie ich miejsc pracy oraz zaprezentowanie rezultatów szerszej publiczności poprzez możliwość zwiedzenia zakładów z reguły niedostępnych dla publiczności.

Rokrocznie Vienna Design Week zaprasza również projektantów z wybranego kraju, aby lepiej poznać ich sztukę. W latach poprzednich jednym z krajów gościnnych była Polska, w tym roku wybór padł na Węgry. Bliższe informacje na stronie: www.viennadesignweek.at

 

Vienna Design Week 2014

26. września – 05. października 2014

Wiedeń, różne lokalizacje


Autor:

Justyna Całus-Siemieniuk
justyna.calus-siemieniuk@compresspr.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved