Start aktualności Światowy Dzień Architektury w willi gen. J. Ziętka…
POWRÓT

Światowy Dzień Architektury w willi gen. J. Ziętka w Ustroniu

14.06.2019

Światowy Dzień Architektury
Ustroń, ul. Zielona 1
Dom Pracy Twórczej Architekta

1 lipca

Stowarzyszenie Architektów Polskich zaprasza do uczestniczenia w obchodach Światowego Dnia Architektury, które odbędą się w ważnym dla dziedzictwa Śląska Cieszyńskiego miejscu jakim jest modernistyczna willa należąca niegdyś do gen. Jerzego Ziętka. Dzisiaj w willi mieści się Dom Pracy Twórczej Architekta i w tym szczególnym dniu SARP pragnie go otworzyć dla zwiedzających.
W programie znajdują się warsztaty plastyczne dla dzieci Archidzieci (wiek 7-13 lat), na których dzieci uczą się w jaki sposób można mówić o architekturze i uczestniczyć w jej projektowaniu jako świadomy obywatel. Jakub Bródka oprowadzi zainteresowanych po willi, zasypując ich ciekawostkami o architektach, gen. Ziętku i samym budynku. Przemek Czernek pokaże i opowie o architekturze regionu, a wieczorem, tuż po zmroku w ogrodzie willi odbędzie się spektakl „Ptaki”. Poza tym wiele innych atrakcji, takich jak kiermasz książek, na które zapraszamy także poza godzinami trwania wpisanych w program wydarzeń.

Program obchodów
1 lipca, ul. Zielona 1, Ustroń, Willa gen. Jerzego Ziętka (Dom Pracy Twórczej Architekta)
11:00 Archidzieci*
12:00 Oprowadzanie po Willi*
15:00 Archidzieci*
15:30 oprowadzanie po Willi*
16:30 oprowadzanie po Willi*
17:30 Promocja książki „Polska i Czechosłowacka architektura dwudziestolecia międzywojennego na Śląsku Cieszyńskim" – spotkanie z Przemkiem Czernkiem
21:00 Spektakl teatralny prezentowany w ogrodzie pt. „Ptaki”


21 czerwca - 12 lipca, Rynek, Ustroń
16:00 otwarcie wystawy poświęconej twórczości architektów Henryka Buszko i Aleksandra Franty


*na wydarzenia obowiązują zapisy telefoniczne (32 253 97 74) lub mailowe biuro@sarp.katowice.pl
na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny

ARCHIDZIECI Zapraszamy dzieci od 7 do 12 lat na warsztaty plastyczne prowadzone wokół tematu architektury i urbanistyki. Profesjonalną perspektywę gwarantują organizatorzy będący członkami Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Śląskiej Izby Architektów. Teoretyczny wstęp i warsztatowa część zajęć uczą w jaki sposób myśleć o architekturze, jakie ma ona znaczenie na różnych poziomach, pokazują czym jest zawód architekta i urbanisty oraz jak można mieć realny wpływ na kształt miasta jako świadomy jego mieszkaniec.
kurator: Ewa Szymańska Sułkowska

SPEKTAKL "PTAKI" W OGRODZIE Ptaki to spektakl o dwóch najważniejszych sprawach, które dotykają nas przez całe życie – o prostej potrzebie posiadania przy sobie drugiego człowieka, który rozumie nasze życie i nasze wybory oraz o wewnętrznym pożądaniu wolności – wyjścia poza ramy, które nas na co dzień ograniczają, a których istnienia możemy zupełnie się nie spodziewać.

KIERMASZ KSIĄŻEK O ARCHITEKTURZE dostępne będą następujące tytuły:
„Polska i Czechosłowacka architektura dwudziestolecia międzywojennego na Śląsku Cieszyńskim"
"Drzewa", wyd. EMG
"Architektki", wyd. EMG
"Rozmowy", wyd. EMG
"Rozmowy drugie", wyd. EMG
"Architektura racjonalnej Europy", wyd. EMG
... i wiele innych! 

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Katowicach / Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej / Miasto Ustroń / Śląska Okręgowa Izba Architektów


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved