Start aktualności Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków…
POWRÓT

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza na wernisaż wystawy „Sztuka miejsca”

26.05.2023

Wystawa opowiada o nierozerwalności architektury ze sztuką, ich wzajemnym przenikaniu i uzupełnianiu się. Pokazuje ich wspólne mianowniki, podobieństwa oraz możliwości płynące z połączenia obu dziedzin. Przedstawione prace to korespondencja architektury z grafiką, filmem i słowem. 

 

O autorach:

Stanisław Borys – urodzony w 1998 roku w Krakowie. Absolwent I stopnia architektury na Politechnice Krakowskiej, założyciel Studio Vitesse visualisation. Wyróżniony w konkursach organizowanych przez Geberit, VisualARQ, Politechnikę Krakowską oraz SARP (Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego), obecnie studiuje na II stopniu Architektury w École Nationale Supérieure d’Architecture de Paris-Belleville.

 

Magdalena Skrolecka – urodzona w 1995 roku w Warszawie. Absolwentka literatury porównawczej na Uniwersytecie Jagiellońskim i studentka grafiki na krakowskiej ASP. Zajmuje się tworzeniem sztuki cyfrowej ze szczególnym naciskiem na rysunek i ilustrację. Zawodowo projektuje książki. Jej prace prezentowane były na kilkunastu wystawach zbiorowych, takich jak: tegoroczne Peru Design Biennial w Limie, międzynarodowy projekt Cosmos. Lem. Jewellery.,wystawa Forest od Antennae w galerii Indecis Artist Run w Timisoarze czy Ars Latrans Festival w Krakowie. Aktualnie mieszka i tworzy w Paryżu.

 

Karolina Krasny – urodzona w 1999 roku w Krakowie. Studentka architektury, redaktorka graficzna magazynu «Stoner Polski». Ilustruje poezje, zawodowo projektuje wystawy, pisze - obecnie pracuje nad projektem debiutanckiej książki. Laureatka Połowu Prozatorskiego 2022. Wyróżniona w konkursach „Snuj Story” oraz w XVI Ogólnopolskim Konkursie na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego. Otrzymała wyróżnienie w 12. edycji Konkursu o Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 30 maja o godzinie 18:00 w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6. Wystawa prezentowana będzie w dniach od 30 maja do 28 lipca 2023.


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved