Start aktualności ŚRÓD PN – SPACER ARCHITEKTONICZNY WOKÓŁ ZACHĘTY
POWRÓT

ŚRÓD PN – SPACER ARCHITEKTONICZNY WOKÓŁ ZACHĘTY

15.09.2021

Zapraszamy na spacer architektoniczny z autorami książki ŚRÓD PN. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Północnego – Michałem Kempińskim i Ewą Ziajkowską. Wydarzenie organizuje Centrum Architektury wraz z Zachętą, której siedziba jest jednym z opisanych w książce obiektów.

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki 
wstęp wolny, 17.09.2021 o godzinie 18.

ŚRÓD PN. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Północnego to siódmy ilustrowany atlas warszawskiej architektury nakładem Centrum Architektury.

ŚRÓD PN obejmuje obszar warszawskiego śródmieścia rozciągający się na północ od Alej Jerozolimskich. Granicą północną jest zbudowana po wojnie Trasa W–Z, od wschodu Skarpa Warszawska i zabudowa staromiejska, a od zachodu aleja Jana Pawła II. Atlas przedstawia 76 budynków, założeń i detali architektonicznych, pomników i rzeźb znajdujących się na tym terenie. Każdemu obiektowi towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy. Atlas zawiera także indeks osób i pracowni architektonicznych oraz bibliografię.

Książkę możesz zamówić tutaj https://sklep.architekci.pl/srod-pn-ilustrowany-atlas-architektury-srodmiescia-polnocnego.html

 


Autor:

Zachęta


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved