Start aktualności Spotkanie z Mistrzem - Piotr Wróbel_czwartek 1 lutego…
POWRÓT

Spotkanie z Mistrzem - Piotr Wróbel_czwartek 1 lutego 2024, godz. 18.00

25.01.2024

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład arch. Piotra Wróbla, współautora (z prof. Tomaszem Mańkowskim) budynku Radia Kraków, nominowanego w 1998 roku do europejskiej nagrody Miesa van der Rohe. 

Piotr Wróbel jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie przez wiele lat pełnił również funkcję wykładowcy. Obecnie związany z Wydziałem Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. W 1991 wspólnie z Jackiem Czechem i Januszem Dulińskim założył pracownię architektoniczną APA Czech-Duliński-Wróbel. Jest współautorem kilkudziesięciu prac konkursowych, kilkunastu projektów budynków i zespołów urbanistycznych. Obok budynku Radia Kraków do jego najważniejszych projektów i realizacji zaliczyć można kompleks budynków lotniskowych oraz terminale pasażerskie w portach lotniczych w Krakowie-Balicach i w Rzeszowie, czy budynek Wydziału Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

Wykład jest częścią cyklu „Spotkanie z Mistrzem” organizowanego w krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

 

Wykład odbędzie się we czwartek 1 lutego 2024 o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP Oddział Kraków przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. 

 


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved