Start aktualności Spotkanie z Janem Gehlem wokół książki „Jak studiować…
POWRÓT

Spotkanie z Janem Gehlem wokół książki „Jak studiować życie w przestrzeni publicznej”

21.10.2021
Jak pogodzić rozbudowę miast, w których skupia się życie coraz większej liczby ludzi, z jednoczesnym zachowaniem przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla mieszkańców? 
To jedno z kluczowych pytań, jakie stawiają Jan Gehl i Birgitte Svarre, a w publikacji Jak studiować życie w przestrzeni publicznej starają się znaleźć na nie odpowiedź popartą interdyscyplinarnymi badaniami.
 
Z okazji premiery książki zapraszamy na spotkanie z Janem Gehlem 27 października (środa), o godz. 18.00. 
Spotkanie będzie transmitowane na naszym profilu na Facebooku i Youtubie: https://youtu.be/rIXNQ0z4afI
Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.
 
Jan Gehl jest architektem, założycielem i wspólnikiem firmy Gehl Architects – Urban Quality Consultants. Był profesorem i badaczem w Szkole Architektury Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Został laureatem Nagrody im. Sir Patricka Abercrombiego za wybitne osiągnięcia w planowaniu miast, przyznawanej przez Światową Unię Architektów. Jest honorowym członkiem stowarzyszeń architektonicznych w Danii, Anglii, Szkocji, Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie, jak również Instytutu Planowania w Australii. Wśród jego książek znajdują się wydane po polsku Życie między budynkami oraz Miasta dla ludzi, a także Public Life, New City Spaces, New City Life.
 
Romuald Loegler, architekt, od 1987 prowadzi krakowską pracownię Atelier Loegler, laureat Honorowej Nagrody SARP (1994), twórca Biennale Architektury w Krakowie, autor m.in. Miasto to nie architektoniczna zabawa (Kraków, 2011). Najważniejsze realizacje: Filharmonia Łódzka (2004); w Krakowie: opera (2008), rozbudowa Biblioteki Jagiellońskiej (z E. Fitzke, 1998), dom pogrzebowy (1998), kościół św. Jadwigi Królowej (z J. Czekajem, 1991) oraz budynki wielorodzinne.
 
dr inż. Marta A. Urbańska, prof. Politechniki Krakowskiej, jest architektem, historykiem architektury i krytykiem. Wykłada w kraju (Wydział Architektury PK) i za granicą. Jest autorką licznych publikacji i przekładów, redaktorką literatury architektonicznej i jurorką konkursów. Jest członkiem Izby Architektów RP i działa w Stowarzyszeniu Architektów Polskich, także jako komisarz Międzynarodowych Biennale Architektury w Krakowie. 
 
Jak studiować życie w przestrzeni publicznej już można zamawiać w naszej księgarni https://sklep.architekci.pl/jak-studiowac-zycie-w-przestrzeni-publicznej.html
 

DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved