Start aktualności spotkanie wokół książki „Pionierki”, szóstego tomu…
POWRÓT

spotkanie wokół książki „Pionierki”, szóstego tomu z serii „Architektura jest najważniejsza”

26.02.2020

Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Pionierki”, szóstego tomu z serii „Architektura jest najważniejsza” wydawanej przez Wydawnictwo EMG. Spotkanie odbędzie się 4 marca o godzinie 18.00 w Księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu (Przejście Garncarskie 2).

W spotkaniu uczestniczyć będą Grażyna Hryncewicz-Lamber, Joanna Majczyk i Agnieszka Tomaszewicz. Z autorkami rozmawiać będzie Łukasz Wojciechowski, autor poprzedniego tomu serii – „Architektura racjonalnej Europy”.

„Pionierki” to odpowiedź na życzenia czytelników serii „Architektura jest najważniejsza”. Po wydaniu drugiego tomu, zatytułowanego „Architektki”, wydawnictwo EMG spotkało się z wieloma głosami proszącymi o kontynuację tematu udziału kobiet w tworzeniu polskiej kultury architektonicznej. „Pionierki” to zbiór esejów o prekursorkach urbanistyki i architektury nowoczesnej Polski. O kobietach zapomnianych w tych dziedzinach, choć to one przyczyniły się do ich rozwoju: Annie Ptaszyckiej, Wandzie Krahelskiej, Wandzie Melcer, Gizelli Marguliesównie i Teresie Chmurze-Pełech.

Seria jest dedykowana pamięci zmarłego w 2012 roku prof. Tomasza Mańkowskiego, architekta.

Partnerzy:

Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów RP, Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Gmina Nowa Ruda, Festiwal Góry Literatury, Fundacja im. Tislowitzów, Iwona i Piotr Beaupré

Książkę można zamówić tutaj https://sklep.architekci.pl/architektura-jest-najwazniejsza-tom-vi-pionierki-21875.html


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved