Start aktualności Śląskie Dni Architektury 2018 - Kobiety w zawodzie…
POWRÓT

Śląskie Dni Architektury 2018 - Kobiety w zawodzie architekta

08.10.2018

6 października - 29 listopada 2018 r.


Program:

18 października 2018 r, godz. 17:00
Spacer po Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego z Joanną i Wojtkiem Małeckimi.

Wielokrotnie nagradzany budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego zostanie udostepniony Archimaniakom. Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie z Wojciechem i Joanną Małeckimi.

30 października 2018 r. Galeria Architektury SARP
Wykład Barbary Średniawy oraz wernisaż wystawy prezentującej 15 lat pracy BSP Architekt, 

Architekt Barbara Średniawa - autorka i współautorka licznych obiektów zrealizowanych na terenie Górnego Śląska i Polski, oraz wielu projektów studialnych. W latach 1990- 1995, architekt miasta Bytomia. Od 2003 r. razem z mężem Piotrem Średniawą prowadzi Biuro Studiów i Projektów w Gliwicach. Biuro oprócz wykonywania projektów budowlanych i wykonawczych obiektów użyteczności publicznej i mieszkaniowych, oraz nadzorów autorskich prowadzi działalność rzeczoznawczą, studialną i badawczą w zakresie szeroko rozumianej polityki i zagospodarowania przestrzennego. Biuro Studiów i Projektów w okresie ostatnich 15 lat uzyskało ponad 40 nagród i wyróżnień w konkursach realizacyjnych i projektowych architektonicznych i urbanistycznych.


6 listopada 2018 r. Galeria Architektury SARP
Dyskusja „Obecność kobiet w zawodzie architekta”.

Do panelu dyskusyjnego zaprosiliśmy kobiety architektów, z którymi porozmawiamy o roli kobiet w kształtowaniu przestrzeni zurbanizowanej oraz ich wpływie na historię architektury. Zapytamy dlaczego kobiety pomijane są przy przyznawaniu wyróżnień z dziedziny architektury oraz o doswiadczenia kobiet związane z edukacją i pracą.

8 listopada 2018 r. Galeria Architektury SARP
Wykład Natalii Paszkowskiej WWAA.

Natalia Paszkowska -polska architektka. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej w 2008 r. Jej praca dyplomowa została wyróżniona w konkursach ogólnopolskim i warszawskim SARP. Od 2004 zdobywała doświadczenia w takich pracowniach jak: JEMS Architekci, Grupa 5 Architekcioraz Kuryłowicz & Associates. Współzałożycielka wraz z Marcinem Mostafą pracowni WWAA (2007). Tutor na warsztatach OSSA, od 2010 związana z WAPW.

13 listopada 2018 r. Galeria Architektury SARP
Wykład prof. Marty Leśniakowskiej dot. architektek.

Dr hab. Marta Leśniakowska, prof. UPJPII i PAN, historyczka sztuki, wykładowca akademicki i visiting professor, promotorka i recenzentka wielu prac naukowych, ma rozległe zainteresowania badawcze obejmujące studia nad problematyką nowoczesnej architektury i kultury wizualnej, zwłaszcza fotografii, ich historią, teorią i krytyką w perspektywie transdyscyplinarnej, oraz metodologią historii sztuki i jej historią jako dyscypliną akademicką. Jest także aktywna jako krytyczka sztuki i kuratorka kilku wystaw sztuki współczesnej.
+wykładowi będzie towarzyszyć promocja książki Architektki, którą będzie można nabyć z zachęcająca 40% zniżką. 


22 listopada 2018 r. SARP ŚDA + A FESTIWAL 

Wykład prof. Ewy Kuryłowicz, listopad, Galeria Architektury SARP

Prof. dr hab. inż. architekt. Generalny Projektant pracowni od r. 2011, wiceprezes w autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates; Kierowniczka Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

27 listopada 2018 r. Galeria Architektury SARP
Wernisaż wystawy Kariatydy architektury. 

Późną jesienią otworzymy niezwykle ważną wystawę. Rozpoczniemy prezentacją pracy kilku kobiet architektów, którą będziemy stopniowo uzupełniać o nowe sylwetki. Dla tych, którzy nie potrafią wymienić 10 nazwisk kobiet architektów działających między 1945 a 1989 rokiem na dzisiejszych terenach Górnego Śląska, obecność obowiązkowa!
 


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved