Start aktualności Śląski Przegląd Architektury Województwa SPAW 2015…
POWRÓT

Śląski Przegląd Architektury Województwa SPAW 2015 – 2019

03.07.2019

SPAW to przegląd zrealizowanej w latach 2015-2019 architektury, która powstała w województwie śląskim oraz poza granicami regionu, ale została zaprojektowana przez śląskich architektów. Podobnie jak w poprzednich edycjach przegląd przyjmie formę wielostronicowej publikacji ze zdjęciami, rysunkami i opisami realizacji oraz wystawy prezentującej zgłoszoną architekturę. Publikacja zawiera w sobie  teksty historyków i architektów. Celem przeglądu jest dokumentacja śląskiej architektury oraz jej promocja i budowanie zrozumienia dla kwestii zrównoważonego rozwoju środowiska zurbanizowanego.

Zgłoszenia do przeglądu zbierane są od końca czerwca do 13 września poprzez  http://formularze.sarp.katowice.pl/spaw/. Więcej informacji www.sarp.katowice.pl 

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Katowicach, Śląska Okręgowa Izba Architektów RP, Marszałek Województwa Ślaskiego, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Częstochowie, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Bielsku-Białej

 

Czym jest SPAW?

Ślaski Przegląd Architektury Województwa ma formę wystawy i publikacji mieszczącej w sobie zdjęcia i opisy projektów oraz komentarz sporządzony przez krytyka architektury. Odbywa się co trzy lata (od 2015 roku co cztery) wraz z kończącą się kadencją organów SARP.

Dla kogo?

Architektów tworzących w województwie śląskim oraz śląskich architektów projektujących poza granicami regionu.

Jak zgłosić realizację?

Po zapoznaniu się z regulaminem, należy wypełnić kartę zgłoszeniową i załączniki, dołączyć do nich zdjęcia i opisy realizacji oraz przesłać skompresowane pliki poprzez http://formularze.sarp.katowice.pl/spaw/ do 13 września 2019 roku.

Jaki jest koszt udziału?

Każde zgłoszenie kosztuje 100 zł. Dla architektów będących członkami SLOIA, pierwsze zgłoszenie jest bezpłatne.

Kiedy ukaże się SPAW?

Wystawa oraz publikacja będą miały swoją oficjalną premierę podczas 4 Design Days w styczniu lub lutym 2020 roku. Promocja SPAW i dalsze miejsca jego prezentacji są dopiero planowane. SPAW trafi do instytucji kultury i bibliotek, a w wersji elektronicznej będzie prezentowany na stronie SARP. Każdy z uczestników dostanie własny egzemplarz publikacji.

Dlaczego warto zgłosić swoją realizację?

Poprzednie dwie edycje SPAW pokazały, że zebranie w jednym miejscu realizacji powstałych w ciągu kilku lat umożliwia obserwację i badanie kierunku, w jakim idzie architektura województwa śląskiego. Katalog służy historykom sztuki i architektury, architektom i studentom. Niezwykłą wartość stanowi krytyczny komentarz, który jest próbą wyznaczenia głównych cech formalnych i idei odzwierciedlanych w architekturze.


Autor:

Jessica Kufa
galeria@sarp.katowice.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved