Start aktualności Rusza Akademia Miasta - program dla animatorów…
POWRÓT

Rusza Akademia Miasta - program dla animatorów miasta

21.09.2016

Animacja, miasto i nowe media są tematami Akademii Miasta, nowego programu Malta Festival Poznań, który rusza 8 października. Przez 4 weekendy grupa 25 uczestników będzie spotykać się z artystami, animatorami i badaczami z Poznania, innych miast Polski oraz z Holandii i Danii. Na warsztaty można zgłaszać się do 28 września poprzez wypełnienie formularza.

Każdy weekend Akademii Miasta zostanie zorganizowany wokół innego tematu, nad którym pracować będziemy podczas praktycznych warsztatów, wykładu zaproszonego gościa na temat najnowszych trendów w rozwoju miast oraz seminarium z lokalnymi artystami i aktywistami.

Podczas warsztatów Holender Hans Venhuizen, pokaże autorską metodę planowania przestrzennego, której punktem wyjścia jest poznanie architektury i kultury mieszkańców poprzez gry. Od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” uczestnicy dowiedzą się jak przeprowadzić badania potrzeb i problemów lokalnej społeczności, przeanalizują sukcesy i porażki projektów miejskich.

Medialab Katowice nauczy wykorzystywania mediów cyfrowych do badania i tworzenia nowych narracji w miastach. Cykl spotkań zamkną warsztaty z Kennethem A. Balfeltem, duńskim artystą, który wykorzystuje media interaktywne, planowanie przestrzenne i praktyki społeczne w pracy z często marginalizowanymi grupami społecznymi.

Na spotkania z lokalnymi aktywistami miejskimi zaprosiliśmy Ulepsz Poznań, Atelier Starzak Strebicki, Łazarz - Otwartą Strefę Kultury i Fundację Dzielnico. 

Akademia Miasta to projekt realizowany przez Fundację Malta w ramach programu Szkoła Widza, przy wsparciu finansowym Miasta Poznania. 

Więcej informacji na:
http://www.malta-festival.pl/pl/program/akademia-miasta-prototyp-kurs-dla-artystow-i-animatorow-miasta

 


Pobierz:

materiay_prasowe_akademiamiasta.pdf

Autor:

Mikołaj Bylka
rzecznik@malta-festival.pl


do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved