Start aktualności PROMOCJA KSIĄŻKI "Pionierki" w Zachęcie
POWRÓT

PROMOCJA KSIĄŻKI "Pionierki" w Zachęcie

03.03.2020

Zapraszamy na spotkanie promocyjne publikacji Pionierki ze współautorami: prof. Martą Leśniakowską, Hanną Faryną-Paszkiewicz i Grzegorzem Piątkiem. Spotkanie poprowadzi prof. Małgorzata Omilanowska. 

11.03 GODZ. 18:00 w Zachęcie

Książka Pionierki to szósty tom serii „Architektura jest najważniejsza" wydawnictwa EMG. Publikacja jest zbiorem esejów autorstwa Hanny Faryny-Paszkiewicz, Grażyny Hryncewicz-Lamber, Marty Leśniakowskiej, Joanny Majczyk, Małgorzaty Omilanowskiej, Grzegorza Piątka i Agnieszki Tomaszewicz.

Pionierki to odpowiedź na życzenia czytelników serii „Architektura jest najważniejsza”. Po wydaniu drugiego tomu serii, zatytułowanego Architektki, wydawnictwo EMG spotkało się z wieloma głosami zachęcającymi do kontynuacji tematu udziału kobiet w tworzeniu polskiej kultury architektonicznej. Pionierki to zbiór esejów o prekursorkach urbanistyki i architektury nowoczesnej Polski. O kobietach zapomnianych w tych dziedzinach, choć to one przyczyniły się do ich rozwoju: Annie Ptaszyckiej, Wandzie Krahelskiej, Wandzie Melcer, Gizelli Marguliesównie i Teresie Chmurze-Pełech.

 Architektura jest najważniejsza, tom VI "Pionierki" można zamówic tutaj https://sklep.architekci.pl/architektura-jest-najwazniejsza-tom-vi-pionierki-21875.html


Autor:

Zachęta


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

PRZEGLĄD PRASY

nastepne »

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2023 Architekci.pl All Rights Reserved