Start aktualności Program Śląskich Dni Architektury 2014
POWRÓT

Program Śląskich Dni Architektury 2014

07.10.2014
15 października godz.18.30
Videoteka Ryszarda vol.6
BETONOWE  ŚWIĄTYNIE: Le Raincy Augusta Perreta (1922) i La Tourette Le Corbusiera (1957-60)
Galeria Architektury SARP o/Katowice
 
Cykl filmów krótkometrażowych poświęconych architekturze europejskiej. Przewodnikiem po zagadnieniach tematycznych jest Ryszard Nakonieczny – wybitny teoretyk architektury i tkanki miejskiej. Spotkania organizowane w Galerii Architektury umożliwiają wymianę myśli i podglądów zarówno doświadczonych architektów, jak i nieokiełznanych w swych pomysłach studentów.
 
23 października godz.18.00
Wykład z cyklu Mistrzowie Architektury
Muzeum Śląskie
 
Mistrzowie Architektury to cykliczne spotkania z najwybitniejszymi osobistościami z dziedziny architektury na świecie. Za każdym razem jest to wysokiej rangi wydarzenie ściągające młodych architektów i studentów architektury z całego Śląska do Katowic.
 
6 listopada
Benefis arch. Aleksandra Franty w ramach projektu Twórcy Śląskiej Architektury.Portrety
Biblioteka Śląska | Galeria SARP o/Katowice
 
Celem projektu Twórcy Śląskiej Architektury. Portrety jest opracowanie i promocja współczesnej architektury tworzonej w województwie śląskim po 1945 roku. W trakcie kolejnych spotkań prezentowana będzie twórczość Śląskich Architektów-Nestorów,  m.in.  Jerzego Gottfrieda czy Stanisława Niemczyka. W ramach projektu odbywać będą się benefisy twórców, wystawy, promocje monografii naukowych oraz inne wydarzenia towarzyszące. 
 
W ramach projektu odbył się już benefis i wystawa poświęcona życiu i pracy twórczej arch. Henryka Buszko. W organizację cyklu Twórcy Śląskiej Architektury zainspirowanego przez Bibliotekę Śląską włączyły się współpracujące ze sobą instytucje – w tym Politechnika Śląska w Gliwicach, katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP), Śląska Okręgowa Izba Architektów, Zakład Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego, Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, a także Wydział Promocji Urzędu Miasta Katowice. 
 
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu: Architektura Roku Województwa Śląskiego 2014 oraz Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2014. 
Sala Marmurowa Urzędu Wojewódzkiego
 
Wystawa Podsumowująca dwudziestolecie konkursu na Architekturę Roku
Galeria SARP o/Katowice
 
Architektoniczny Projekt Opłatka
Galeria SARP o/Katowice
 
Architektoniczny projekt opłatka to tradycyjne spotkanie świąteczne przy kolędach, karpiu i wśród życzeń wszelkiej pomyślności składanych sobie przez architektówi naszych partnerów bez których kończący się rok byłby mało ekscytujący.
 
 

DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved