Start aktualności Początek zmian na placu Defilad - niedługo poznamy…
POWRÓT

Początek zmian na placu Defilad - niedługo poznamy ostateczny kształt gmachów TR i MSN

03.06.2015
Źródło: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa

Niedługo poznamy ostateczny kształt zespołu budynków teatru TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Z północnej strony placu Defilad zniknęły już zabudowania zaplecza placu budowy drugiej linii metra.

Tymczasem powoli dobiegają końca prace nad koncepcją architektoniczną gmachów, prowadzone od grudnia ubiegłego roku przez wybraną latem pracownię Thomas Phifer and Partners z Nowego Jorku. Zespół projektowy Thomasa Phifera, wraz z wybraną przez niego na polskiego partnera pracownią APA Wojciechowski opracowuje projekt zarówno obu gmachów i terenu pomiędzy nimi, jak i koncepcję nowego placu Defilad, tak, by wraz z muzeum i teatrem stworzył on spójną całość urbanistyczną. W przebiegu prac projektowych istotną rolę odgrywa zespół specjalistów i konsultantów reprezentujących teatr TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które jest inwestorem i stroną umowy z architektem. Projekt powstaje zatem w ciągłym dialogu architektów i przyszłych użytkowników, co pozwala na wybór zarówno optymalnych rozwiązań funkcjonalnych, jak i nadanie architekturze wyrazu spójnego z misją obu instytucji.

Wśród szerokiego grona specjalistów, którzy biorą udział w konsultacjach, dotyczących nowatorskich rozwiązań dla teatru i funkcjonalności muzeum, znaleźli się także warszawscy aktywiści zaangażowani w poprawę przestrzeni publicznej w Warszawie, tworzenie miejsc, które sprzyjają integracji mieszkańców. Efektem marcowego spotkania architekta z przedstawicielami grupy projektowej Centrala, stowarzyszeń Na Miejscu i Odblokuj.pl, inicjatywy Skwer Sportów Miejskich oraz czasopisma „Miasta” będzie włączenie w projekt części sugestii i propozycji osób doskonale znających problematykę przestrzeni publicznej w Warszawie. Niedługo poznamy ostateczny kształt zespołu budynków teatru TR Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Z północnej strony placu Defilad zniknęły już zabudowania zaplecza placu budowy drugiej linii metra. 

Harmonogram inwestycji 
Program inwestycji

 


Autor:

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa
newsletter@artmuseum.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved