Start aktualności Piknik Architektoniczny w chorzowie
POWRÓT

Piknik Architektoniczny w chorzowie

04.08.2014

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Katowicach, Fundacja Napraw Sobie Miasto oraz Park Śląski w Chorzowie zapraszają na wspólne “piknikowanie” w Kontenerach Cooltury w pierwszy wakacyjny weekend po OFF Festivalu. (Piknik Architektoniczny, 9.08.2014, sobota, Park Śląski w Chorzowie - Kontenery Kultury).

Pierwszego dnia będzie można obejrzeć wystawę prezentującą najważniejsze projekty architektoniczne  w województwach śląskim i małopolskim powstałe po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, zagrać w rodzinną grę parkową i wygrać nagrody takie jak przejazd „Elką”, wejściówki do Wesołego Miasteczka, piknikowy kosz, a także podyskutować o przestrzeni Śląska. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach architektonicznych - „Zaprojektuj Miasto”. Fundacja w ten sam dzień zamknie projekt Czyn Społeczny, o którym więcej można przeczytać na stornie http://czynspoleczny.eco21.pl. Od początku lipca trwa wielkie zbieranie informacji o lokalizacji i funkcjonowaniu istniejących punktów piknikowych. W sobotę rano (godz. 10:00 - 12:00) odbędą się natomiast warsztaty projektowe dotyczące nowego miejsca tego typu. W ich trakcie powstaną różne koncepcje, nad czym czuwali będą architekci związani z Napraw Sobie Miasto. Popołudniu (godz. 15:00) wybierzemy najlepsze rozwiązanie w drodze głosowania, które wspólnie zrealizujemy w niedzielę (od godz. 10:00). Pracować będziemy w miejscu wskazanym przez samych parkowiczów. Całe wydarzenie zamkniemy wieczornym piknikiem, który rozpocznie się o godz. 18:00. Uwaga, ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisanie się za pomocą poniższego formularza:
 
PROGRAM
 
PUNKT PIKNIKOWY:
Całodzienne tworzenie idealnego miejsca piknikowego na terenie Parku z Fundacją Napraw Sobie Miasto.
godz. 10  Rozpoczęcie prac grup w ramach projektu PUNKT PIKNIKOWY - wybór miejsca piknikowego. Dołącz do projektowania idealnego miejsca piknikowego!
Więcej informacji na stronie:  http://czynspoleczny.eco21.pl/
godz. 11 określenie funkcji miejsca piknikowego (przerwa o godz. 12)
godz. 13 – 15 tworzenie koncepcji (przerwa o godz.15)
godz. 17 – 20 przygotowywanie projektu wykonawczego
 
WYSTAWY
godz. 12 wernisaż wystawy:  „Architektura Małopolski i Śląska. Dziesięć lat Polski w Unii Europejskiej”
godz. 12.20  prezentacja projektu rewitalizacji Ogrodu Japońskiego
 
GRA PARKOWA
godz. 13 – 15  GRA PARKOWA
Gra bazująca na sposobie działania gier miejskich, uczestnicy otrzymają mapę oraz pytania dotyczące parku, jego architektury, rzeźb.
Uczestnicy oddają wypełnione mapy. Wśród prawidłowo wypełnionych plansz rozlosowane zostaną nagrody:
1.Kosz piknikowy,
2.Przejazd Elką
3.Wejściówki do Wesołego Miasteczka
godz. 15 – 15.30 wylosowanie nagród dla uczestników GRY PARKOWEJ
 
WARSZTATY DLA DZIECI
godz. 15.30 – 17.30 - „ZAPROJEKTUJ MIASTO” warsztaty dla dzieci 6-12 lat, wśród atrakcji konkurs z nagrodami, miejsce: aleja przed Halą „Kapelusz”
Warsztaty architektoniczne polegające  na przygotowaniu planu ulic i zachęcaniu dzieci do wrysowywaniu elementów miasta, takich jak: „mój dom/blok/ gdzie stoi/ gdzie chciałbym żeby stał”, lub elementy ważne w przestrzeni miejskiej. Wskazujemy nie tylko na zabudowę i jej składowe, ale też na zieleń, infrastrukturę, drogi place itp.
Osobną kategorią będzie budowanie najładniejszej wieży z nagrodą specjalną.
 
DYSKUSJA
godz. 15.30 – 16.30 dyskusja na wyspie
Prowadzenie:
Paweł Jaworski i Michał Kubieniec | Miastoprojekt

Pobierz:

zrzut-ekranu-2014-08-04-o-16.56.34.png

Autor:

Galeria Architektury SARP
galeria@sarp.katowice.pl


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved