Start aktualności "Partycypacja w działaniu" - spotkanie z…
POWRÓT

"Partycypacja w działaniu" - spotkanie z grupą BLOKBLOG i Pawłem Jaworskim - 03.12.2015, godz. 18:00

27.11.2015

Studenckie Koło "KREATURA" oraz Krakowski Oddział SARP w ramach programu "Młodzi do SARP" zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie pt: "Partycypacja w działaniu" poświęcone metodom analizy przestrzennej i współpracy projektantów z mieszkańcami. Spotkanie rozpocznie się krótką prezentacją dorobku grupy BLOKBLOG oraz Pawła Jaworskiego zajmujących się tymi zagadnieniami w wymiarze praktycznym i teoretycznym. Następnie zapraszamy do wzięcia udziału w otwartej dyskusji na temat tego jak można projektować inkluzywnie.

BLOKBLOG

Tomasz Bojęć i Przemysław Chimczak - czyli duet architektów współtworzących think-tank BLOKBLOG. W ramach ostatnich działań przeprowadzili badania i cykl debat poświęconych polskiej edukacji architektonicznej. Autorzy „Masterplanu 60+ dla Kleczkowa i Ołbina” i analizy przestrzennej wrocławskiej Wyspy Słodowej. Obecnie członkowie zespołu eksperckiego badającego wpływ uwarunkowań urbanistycznych miasta na mieszkańców Wrocławia oraz grupy doradczej w sprawie przyszłości kamienicy Wyspa Słodowa 7. Autorzy partycypacyjnych projektów rewitalizacji lokalnych podwórek we Wrocławiu i Katowicach, w ramach programów Plac na Glanc i Wyjście od Podwórza. Laureaci konkursów w Polsce i za granicą. Publikowali w magazynach Architektura Murator, ARCH i Architektura&Biznes.

Paweł Jaworski - Architekt i filozof zaangażowany w projekty dotyczące planowania i projektowania partycypacyjnego, historii urbanistyki i analizy danych przestrzennych. Członek Rady Towarzystwa Urbanistów Polskich i Zarządu Fundacji Napraw Sobie Miasto. Współpracuje z zespołem Medialab Katowice, redakcją „Autoportretu. Pisma o dobrej przestrzeni” oraz Muzeum Warszawy. Współtworzy kolektyw MIASTOPROJEKT.

 

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 3 grudnia 2015, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Więcej informacji na stronie www.sarp.krakow.pl oraz FB SARP Kraków


Autor:

SARP Kraków


DODAJ ARTYKUŁ

Załóż konto

SKLEP

JESTEŚMY MOBILNI

ODWIEDŹ NAS TUTAJ

do góry

Odwiedź nas tutaj:

Projekt i wdrożenie Copyright © 1997-2024 Architekci.pl All Rights Reserved